07 Paź 2017

Czy jeans może się zestarzeć?

Owszem, może. Dzieje się tak każdego dnia. A będzie jeszcze starszy… Czy jest to możliwe, aby kurtka, której model został stworzony w ubiegłym wieku, była hitem stylizacji przez więcej niż kolejnych pięć dekad? Dokładnie od 1962 roku. Wtedy została uszyta pierwsza Jeansowa Kurtka Type III Levi’s Trucker and 505.

O co tyle krzyku?

Co sprawia, że za żadne skarby nie kończy w pudle na strychu „po sezonie”, Ba! Nigdy nawet nie trafia do szafy, bo w każdej stylizacji pasuje „jak ulał”! Do szortów na wieczorny spacer po mieście, do knajpy na popołudniowe wyjście z kolegami, na egzamin do małej czarnej, po siłowni do szarej bluzy z dresu. Z napami, cekinami, naszywkami i przecieranym splotem. W każdym stylu, każdy krój, nie ważne z którego roku, byle Levis’s Trucker. Tego chcieli nasi rodzice, potem my i również mocno zapragną jej nasze dzieci, ponieważ mowa o jednym z najbardziej przełomowych odkryć świata tekstylnego – kurtce „Trakerce”.

Udało jej się połączyć pokolenia i stać ponadczasową. Tegoroczny październik jest miesiącem kurtki Trucker, z uwagi na fakt, że wczesna jesień to doskonały czas na noszenie kreacji przełamującej dominujące wówczas pomarańcze i szarości. To niewiarygodne, że już 50 lat ludzie na wszystkich kontynentach rozpoznają i noszą ten właśnie model kurtki jeansowej.

Nie ma osoby, która źle w niej wygląda

Levi’s z roku na rok zmienia swoją kolekcje i wprowadza zmiany. Zwykle są subtelne, po to, aby nie zatracić wyjątkowego charakteru swoich modeli. Zgrabne przeszycia, układ kieszeni i guzików to drobne niuanse, które przyciągają nasz wzrok do tych corocznych zmian. Prawie każdy kurtkę ma w domu, a i tak co roku poważnie rozważa zakup nowej. Przyciąga nas uniwersalizm i jej prostota. Jesteśmy praktyczni, a chcemy być też modni. Sięgamy po wieszaki z ubraniami, które dają nam możliwość poczuć się JAKOŚ. Po prostu tak jak czujemy i to główny powód, dla którego kochamy te ponadczasowe modele – swoboda.

Jeszcze się taki nie urodził, co by w trucker’ce nie chodził…

Model słynnej kurtki stał się popularny wśród wszystkich grup społecznych. Noszą ją osoby zamożne, celebryci. Często widziane w obiektywach u największych gwiazd estrady i Hollywood, a nie rzadziej w lumpeksach. Kolejny wątek wspólny trucker’a – nosi się między podziałami. W sklepach już jest dostępny nowy model denimowej kurtki Sherpa Trucker Jacket od wewnątrz obszyty białym kożuszkiem (zdrobniale nazywanym „barankiem”). Delikatny błękit Genui, odrobinę naturalnie sprany jest trochę jak JOKER w talii. Kurtka sama się wybroni.

Zobacz kurtki wymienione w artykule:

Damska Trucker Blue SoundsKurtka Damska Levis Trucker LustDamska Sherpa Trucker StrangewaysMęska Trucker ConiferMęska Sherpa Trucker ChinoMeska Kurtka Levis Trucker Raw

©2021 Silesia Jeans - All Rights Reserved.