04 Gru 2017

Czy Święty Mikołaj nosi jeansy?

Święty Mikołaj w jeansach

To dobre pytanie. Czerwony kostium, białym futerkiem obszyte rękawy, czarny pas, złota sprzączka i złote guziki. W zasadzie nie ma tu nic o jeansach… Taki wizerunek Świętego Mikołaja znamy z bajek, filmów, a przede wszystkim z reklam w telewizji, gdzie od świętych aż się roi! W czerwonej kurtce i spodniach kojarzymy go mniej więcej od drugiej połowy XIX wieku, co bardzo konkretnie pokrywa nam się z okresem, w którym na ogromną skalę ruszyła produkcja denimowych spodni dla mas.

Klasyczne spodnie Levi’s 501 męskie i damskie to jak dobrze wiemy obowiązkowy element garderoby. Bez niego trudno wyobrazić sobie kompletną szafę. No i z drugiej strony Święty Mikołaj – ikona Świąt, bez której (zwłaszcza u najmłodszych) nie obejdzie się. Ponadczasowość to ich element wspólny. W świecie panujących teraz zmian, przełomowych trendów i kontrowersyjnych wizerunków potrzebujemy symboli, które pomagają nam zakotwiczyć się w rzeczywistości.

Blue jeans i czerwony kostium Mikołaja mają prawie tyle samo lat…

Jeżeli Mikołaj na prawdę istnieje (żart! oczywiście, że Święty Mikołaj istnieje, to pewne!)  to jak podają wszelkie źródła stacjonuje na Biegunie Północnym lub w Laponii. I na co dzień możliwe, że zakłada jeansy. W dniu Świętego Mikołaja natomiast na 100% nosi jeansy. Nosi je w swoim worku z prezentami, dla tych, których ogromnym marzeniem byłoby posiąść spodnie Levi’s (zdecydowanie Levi’s 501). Biorąc jednak pod uwagę odmienne gusta, to w jego saniach kryją się wszystkie denimowe perełki od jeansowej kurtki Trucker, przez damskie spodnie Lee Scarlett, na modelu Wrangler Sara skończywszy. Ale to tylko dla grzecznych… Bo ci niegrzeczni sami zaopatrują się w swoje ulubione fasony. Takim ukochanym krojem jest wspomniana wcześniej klasyczna para jeansów Levi’s 501, którą od dawna noszą sławy takie jak: Rihanna, Rita Ora, Kurt Cobain i Steve Jobs (chociaż Ci dwaj Panowie z wiadomych przyczyn już ich nie noszą…). Wielokrotnie słynne klasyki widziano u jednej z najważniejszych głów państwa, mianowicie u samego Barack’a Obamy. Skoro ówczesny prezydent USA je nosił, to czemu nie Święty Mikołaj? 🙂

Barack Obama w jeansach

Prezydent USA Barack Obama w spodniach Levi’s 501

Jak się okazuje Święty Mikołaj może też być noszony… na jeansie 🙂

Jeżeli 6 grudnia chcemy świętować w oparciu o symboliczne podarunki to bardzo trendy będzie rozwiązanie, dzięki któremu coś możemy wykonać hand made. Angażując niewiele czasu i nie obciążając budżetu możemy poszukać naszywek i emblematów przedstawiających Świętego Mikołaja, choinkę, prezent, świąteczną skarpetę itp. Tak ozdobiona koszula jeansowa, kurtka jeansowa lub spodnie bez wątpienia okażą się hitem. Wybitnie kreatywne dusze mogą zaszaleć wykorzystując jeans jako oryginalną narzutę, torebkę lub jako twórczy obraz na ścianie. (Więcej o pomysłach na wyjątkowy prezent z denimu przed Gwiazdką :))

Ozdoby Mikołajkowe na kurtce jeansowej

Od kilku sezonów bardzo popularnym pomysłem na oryginalny prezent jest Karta Podarunkowa. Wręczając ją pokazujemy obdarowanej osobie, że dokładnie wiemy, co jest jej obszarem upodobań, ale dajemy jej pole swobody na wybranie dokładnie tego, co jej się spodoba (nikt nie zarzuci Wam pójścia na łatwiznę!). Karta to prezent z klasą pod warunkiem, że wiemy spośród wielu marek, jak wybrać tą odpowiednią. Spodnie jeansowe, odzież denimowa, akcesoria i obuwie w salonach stacjonarnych Silesia Jeans i na bluestilo.com przez tak bogaty wybór odzieży dla fanów denimu każdemu pozwolą zrealizować swoją kartę podarunkową. Jest jeszcze jeden niepodważalny argument, dla którego koniecznie trzeba rozważyć wybór karty podarunkowej na świąteczny prezent! a nawet dwa argumenty! Święty Mikołaj nie zmęczy się nadto niosąc plastikową kartę, a jego worek z prezentami pomieści mnóstwo takich kart – jest więc szansa, że każdy dostanie ją na święta! 🙂

Karta Podarunkowa Silesia Jeans

 

©2021 Silesia Jeans - All Rights Reserved.