06 Mar 2019

Ikony stylu marki Wrangler

Marka Wrangler zajmuje się produkcją denimowych ubrań od 1947 roku. Wtedy właśnie powstały pierwsze, kultowe spodnie 11MWZ, które dzisiaj wracają w nowej odsłonie, w specjalnej kolekcji Wrangler ICONS.

Wrangler od początku istnienia jest jedną z ulubionych marek największych gwiazd sceny muzycznej. To właśnie nimi marka inspirowała się podczas tworzenia wyjątkowej kolekcji ICONS, w skład której wchodzą ponadczasowe modele spodni, kurtek i koszul jeansowych.

Oprócz fanów denimu i muzyki, kolekcją powinni zainteresować się także zwolennicy dbania o środowisko. To dlatego, że odświeżone ikony Wranglera zostały uszyte z bawełny pochodzącej w 20% z recyklingu.

Co dokładnie wchodzi w skład kolekcji będącej hołdem dla dziedzictwa marki oraz fanów buntowniczego denimowego stylu?

Wrangler ICONS: 11MWZ i 11WWZ

Spodnie jeansowe Wrangler 11MWZ (Men’s Western Zipper) zostały stworzone z myślą o kowbojach, jednak szybko zdobyły zainteresowanie szerszej klienteli — również gwiazd rocka. To właśnie w tym modelu spodni w 1985 roku Freddie Mercury wystąpił w legendarnym koncercie na Wembley.

Spodnie 11MWZ mają zwężaną nogawkę i w kolekcji ICONS występują w pięciu odcieniach. Dzięki brązowym przeszyciom i nieco wyższemu stanowi, nowe Men’s Western Zipper wyglądają dokładnie tak samo, jak przed laty.

Marka Wrangler w kolekcji ICONS wypuściła na rynek także damski odpowiednik — Women’s Western Zipper, czyli 11WWZ. Wąska nogawka, wysoki stan i styl retro gwarantują modny wygląd.

Wrangler Icons Spodnie Jeansowe Damskie 11WWZWrangler Icons Spodnie Jeansowe Męskie 11MWZ

Wrangler ICONS: 124MJ i 124WJ

W kolekcji Wrangler ICONS znalazły się także dwa modele kultowej kurtki jeansowej: męska — 124MJ i damska — 124 WJ. Dzięki slimowanemu krojowi, który nie występował w pierwotnej wersji kurtki, idealnie wpisuje się ona we współczesne trendy. Identyczne, jak w spodniach 11MWZ i 11WWZ brązowe przeszycia oraz miedziane guziki i oryginalne, okrągłe klapki kieszeni zapewniają kurtce wyjątkowy wygląd.

Kurtka początkowo stworzona dla jeźdźców konnych, z czasem zyskała zainteresowanie szerszej klienteli. Dzisiaj wraca w unowocześnionej wersji i znów podbija serca fanów denimu oraz oryginalnego wyglądu.

Wrangler Icons Kurtka Jeansowa Damska 124WJWrangler Icons Kurtka Jeansowa Męska 124MJ

Wrangler ICONS: 27MW i 27WW

Uzupełnieniem kolekcji ICONS jest kultowa koszula, ulubiony model muzyka Micka Jaggera. Jej pierwotna wersja powstała w latach 60., zainspirowana westernowymi koszulami z lat 40. Dzisiaj powraca w odświeżonej formie.

Można nosić ją w jeansowym total looku lub do materiałowego „dołu”, zapiętą, luźno narzuconą albo przewiązaną w pasie. To najbardziej uniwersalny element garderoby. Może stanowić bazę stylizacji lub jedynie dodatek, ale jedno jest pewne: zawsze wygląda stylowo i pasuje to wszystkiego.

Wrangler Icons Koszula Jeansowa Damska 27WWWrangler Icons Koszula Jeansowa Męska 27MW

Wszystkie elementy kolekcji ICONS występują w pięciu kolorach, których oznaczenie oparte jest o stopień „zużycia ubrań”. Kolor „6 months” oznacza wypranie, jakie osiąga denim po sześciu miesiącach użytkowania. Kolor „1 year” — po roku. Najjaśniejszy odcień w kolekcji to „3 years”.

Wrangler ICONS Bluestilo.com

©2020 Silesia Jeans - All Rights Reserved.