07 Sie 2018

Jak dobrać spodnie do figury? Poradnik dla pań

My, kobiety, często mamy problem z wybraniem dla siebie „tych jedynych” spodni. A to nie ten kolor, a to nie ten krój, a to w sumie fajne, ale jednak coś z nimi nie tak. Jak poradzić sobie z modowymi dylematami?  I jak dobrać spodnie do figury tak, aby leżały idealnie?

Idealne damskie spodnie jeansowe powinny podkreślić atuty figury i zamaskować drobne niedoskonałości. Jak jednak znaleźć ten jedyny model pośród całej masy spodni o różnych krojach, kolorach i wykończeniach?

Najlepszą podpowiedzią w tym przypadku będziesz Ty sama, a konkretnie Twój wygląd. Każdy typ figury ma swoje charakterystyczne cechy, które wpływają na to, jak będziesz wyglądać w danych spodniach. Na przykład, jeśli jesteś niewysoka, powinnaś optycznie wydłużyć nogi, a nie je skrócić. Jak to działa w praktyce?

Przygotowaliśmy małą ściągę dotyczącą czterech podstawowych typów figury. Dzięki niej dowiesz się, jak dobrać spodnie do figury i jakie modele spodni podkreślą Twoje zalety, jednocześnie maskując rzeczy, które chcesz ukryć.

Pani Gruszka

Kobiety o figurze gruszki mają wąskie ramiona, niewielki biust i szerokie biodra. Najlepiej sprawdzą się modele, które pozwolą zachować równowagę między szczupłą górą, a szerszym dołem.

NIE: spodnie dopasowane na udach (rurki, dzwony rozszerzane od kolan w dół), przeszycia i cieniowania

TAK: klasyczne modele z prosta nogawką,  jednolite kolory, średni lub wysoki stan

jak dobrać spodnie do figury gruszka levi's 721 slim jak dobrać spodnie do figury gruszka lee jak dobrać spodnie do figury gruszka wrangler straight

Pani Jabłko

Cechy charakterystyczne dla tego typu figury to wystający brzuszek, brak wcięcia w talii, płaska pupa i szczupłe nogi. Przy doborze spodni jeansowych warto zwrócić uwagę na dopasowane modele, które podkreślą nogi, jednocześnie nie spłaszczając jeszcze bardziej pupy.

NIE: biodrówki (podkreślają fałdki na brzuchu), wysoki stan (może spłaszczać pupę)

TAK: dopasowane modele, kieszenie podkreślające pośladki

jak dobrać spodnie do figury jabłko pepe jeans jak dobrać spodnie do figury jabłko levi's 501 jak dobrać spodnie do figury jabłko lee scarlett

Pani Klepsydra

Klepsydra to najbardziej symetryczna figura: charakteryzuje się dużym biustem, szerokimi biodrami oraz wąską talią. Pani Klepsydra będzie wyglądała dobrze w większości modeli spodni, z kilkoma wyjątkami.

NIE: spodnie 7/8, biodrówki (mogą skracać nogi)

TAK: nogawki proste, luźne, lub rurki; wysoki stan (najlepiej podkreślony paskiem!)

jak dobrać spodnie do figury klepsydra leejak dobrać spodnie do figury pepe jeans violet jak dobrać spodnie do figury klepsydra levi's mile high super skinny

Pani Trójkąt i Prostokąt

Te dwie sylwetki są do siebie zbliżone: bardzo szczupłe, z wąskimi biodrami i talią oraz długimi nogami. W tym przypadku doskonale sprawdzą się modele wizualnie dodające objętości w biodrach, jednocześnie podkreślające szczupłe, długie nogi.

NIE: zbyt luźne nogawki (będą sprawiały wrażenie sylwetki bez krągłości)

TAK: biodrówki, rurki, ozdoby przy biodrach i na pupie

jak dobrać spodnie do figury trójkąt prostokąt lee jak dobrać spodnie do figury trójkąt prostokąt pepe jeans

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi uda Ci się rozpoznać swój typ figury i znaleźć idealne spodnie dla siebie. Pamiętaj jednak, że to tylko sugestie, a najważniejsze jest to, w czym czujesz się dobrze.

Damskie Spodnie Jeansowe Bluestilo

©2021 Silesia Jeans - All Rights Reserved.