23 Sie 2018

Jak dobrać spodnie do figury? Poradnik dla panów

Jak dobrać spodnie do figury? Nasz poradnik dla panów szybko i łatwo pomoże wybrać odpowiedni fason spodni jeansowych, w których będzie wyglądał najkorzystniej i czuł się doskonale.

Mężczyznom często wydaje się, że krój czy kolor spodni nie ma większego znaczenia — mają być przede wszystkim wygodne i praktyczne. Oczywiście to bardzo ważne, aby takie były, ale wygląd, odcień, wykończenia oraz dopasowanie do figury również są cechami, na które powinno się zwracać uwagę przy wyborze jeansów.

Podobnie jak u kobiet, idealne męskie jeansy powinny podkreślać atuty i maskować niedoskonałości, oraz być komfortowe i ładne. O tym, jak panie powinny dobierać spodnie do figury mogliście już przeczytać na naszym blogu, ale jakimi zasadami mają kierować się panowie, szukający „tych jedynych” spodni jeansowych?

Oto krótka ściąga, która pomoże dobrać spodnie do czterech podstawowych typów męskich figur.

Pan Ołówek

Pan Ołówek jest bardzo szczupły, ma prostą sylwetkę. Mając taką figurę, łatwo zaliczyć wpadkę — zbyt dopasowane modele niepotrzebnie jeszcze bardziej optycznie wyszczuplą Pana Ołówka, natomiast zbyt luźne kroje sprawią, że będzie wyglądał jak w ubraniach po starszym bracie. Jaki model spodni pomoże zachować proporcje sylwetki, a jaki zaszkodzi?

NIE: szerokie nogawki, kroje jeszcze bardziej wysmuklające sylwetkę, ciemne kolory

TAK: proste lub lekko zwężane nogawki, jasne barwy

Jak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figury

Wśród znanych osób Panem Ołówkiem jest na przykład aktor Adrien Brody, który rewelacyjnie wygląda w spodniach z lekko zwężanymi nogawkami. Niestety, często wybiera czarne lub granatowe „doły”, co optycznie niepotrzebnie go wyszczupla — odradzamy takie wybory szczupłym panom o prostej sylwetce.

Jak dobrać spodnie do figury? Poradnik dla panów

Adrien Brody dla Vogue Korea, źródło: https://freeyork.org/fashion/adrien-brody-vogue-korea-michael-schwartz/

Pan Gruszka

Mężczyzna o sylwetce A, czyli Pan Gruszka ma szerokie biodra i wystający brzuszek, który często jest jedynym mankamentem figury. Pan Gruszka, dobierając strój, powinien skupić się na zamaskowaniu brzucha, w czym może bardzo pomóc odpowiedni model spodni.

NIE: zbyt obcisłe oraz zbyt luźne fasony, niski stan

TAK: spodnie z prostą lub lekko zwężaną ku dołowi nogawką oraz wysokim stanem

Jak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figury

Sylwetkę gruszki ma między innymi polski aktor, Tomasz Karolak.

Jak dobrać spodnie do figury? Poradnik dla panów

Tomasz Karolak, źródło: https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Tomasz-Karolak-jest-na-diecie.-Schudl-12-kilogramow

Pan Jabłko

Inaczej pan z brzuszkiem, dodatkowo często ma masywne ręce i nogi. Sylwetka przypomina literę O.

NIE: spodnie bojówki lub inne z luźną nogawką, zbyt opięte modele

TAK: prosta lub lekko zwężana nogawka, niski stan, koniecznie bez żadnych ozdób i przeszyć

Jak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figury

Sylwetkę o kształcie litery O ma Wojciech Mann, który zrobił z niej swój znak rozpoznawczy. Dziennikarz, mimo dużego rozmiaru, zawsze prezentuje się bardzo dobrze, wykorzystując odpowiednio dobrane ubrania do zamaskowania mankamentów figury.

Jak dobrać spodnie do figury? Poradnik dla panów

Wojciech Mann z synem, źródło: https://mrvintage.pl/2013/04/xxl.html/wojciech-mann-fakt-87b1ee0e347cde1929ad442b321e66127a65a426

Pan Trójkąt

Prawdopodobnie jest miłośnikiem siłowni: muskularny, atletyczny i zgrabny, z szerokimi ramionami i węższym „dołem”. W tym wypadku szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego modelu spodni, aby zachować odpowiednie proporcje i nie wyglądać karykaturalnie.

NIE: szerokie nogawki i luźne kroje, które optycznie pogrubią szczupłe nogi, oraz zbyt opięte modele (żeby nie wyglądać jak Johnny Bravo ;))

TAK: nogawki proste, lekko zwężane lub lekko poszerzane u dołu — grunt, żeby nie przesadzić w żadną stronę

Jak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figuryJak dobrać spodnie do figury

Niewątpliwie to właśnie ta sylwetka jest jedną z najbardziej pożądanych. Może pochwalić się nią angielski piłkarz, David Beckham, który potrafi odpowiednio dobranym strojem podkreślić wszystkie jej atuty.

Jak dobrać spodnie do figury? Poradnik dla panów

David Beckham, źródło: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-4608804/David-Beckham-shows-man-bun.html

Znalezienie idealnych spodni jeansowych nie jest łatwą rzeczą, ale warto zauważyć, że u mężczyzn w większości przypadków sprawdzą się klasyczne modele z prostą, lub lekko zwężaną nogawką. Warto mieć przynajmniej jedną parę takich spodni w swojej szafie, ponieważ to najbardziej uniwersalny i wygodny krój.

Męskie Spodnie Jeansowe Bluestilo

©2020 Silesia Jeans - All Rights Reserved.