Levi Strauss stworzył swoje pierwsze jeansy pod koniec XIX w. jako strój dla robotników i górników. Dzięki dużej wytrzymałości, dobrej jakości i szerokiej dostępności, denimowe spodnie szybko stały się popularne również wśród innych grup społecznych. W latach 30. XX wieku powstał pierwszy damski model, a z każdą kolejną dekadą jeansy Levi’s zyskiwały coraz większą popularność.
Pokochali je zwyczajni ludzie, gwiazdy Hollywood, muzycy i prezydenci, a w swoich ulubionych modelach pokazywali się nie tylko w sytuacjach prywatnych, ale również na planie filmowym, na scenie i podczas wystąpień publicznych.
Spodnie jeansowe, stworzone z myślą o robotnikach, w połowie XX w. kojarzyły się raczej z kowbojami i buntownikami. Wpłynął na to nie tylko niezobowiązujący styl jeansów, ale także ukazanie ich w tamtym czasie na wielkim ekranie. W końcu w filmie „Dziki” Marlon Brando, wcielający się w wolę lidera grupy motocyklistów, dumnie nosił jeansy Levi’s.
Już dwa lata później znowu można było zobaczyć spodnie Levi’s w kinach: tym razem to James Dean nosił je w filmie „Buntownik bez powodu”.
Z czasem kultowe spodnie zaczęły nosić na ekranie również kobiety. Marilyn Monroe, uważana za jedną z najpiękniejszych aktorek wszech czasów, wyglądała w jeansach Levi’s równie dobrze, jak w kobiecych sukienkach, w których widzowie mogli zazwyczaj oglądać ją w filmach.
W tym samym roku, co „Skłóceni z życiem” z Marilyn Monroe, swoją premierę miał jeszcze jeden film z jeansami marki Levi’s w tle. Zwykle elegancka Holly Golightly, fanka małej czarnej, odgrywana przez Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffaniego” w jednej ze scen miała na sobie klasyczne czarne spodnie jeansowe. Wniosek z tego taki, że nawet największa fanka elegancji powinna mieć w szafie przynajmniej jedną parę ponadczasowych jeansów Levi’s.
Z czasem okazało się, że klasyczne jeansy Levi’s dobrze sprawdzają się nie tylko jako strój filmowych buntowników, dziewczyn z sąsiedztwa i nowojorskich dam. Nosili je także bohaterowie filmów Sci-Fi,na przykład Marty McFly z „Powrotu do przyszłości”.
Spodnie Levi’s już wtedy były tak popularne, że wysłano je w kosmos. Nie dosłownie, oczywiście, ale pojawiły się w kilku filmach i serialach z gatunku space opera, których akcja rozgrywa się właśnie w kosmosie.
Jak się okazuje, białe jeansy Levi’s były częścią stroju Jedi. W filmach z serii „Gwiezdne Wojny” nosił je Mark Hamill, wcielający się w postać jednego z głównych bohaterów starej trylogii, Luka Skywalkera.
Jeansy nosił także kapitan Spock w „Star Treku”.
Nie tylko Hollywood pokochało markę Levi’s. Polacy również pożądali modnych na całym świecie ubrań, chociaż były trudno dostępne. Mimo to pod koniec lat 80. XX w. widzowie mogli podziwiać na ekranach swoich telewizorów odzianego w T-shirt Levi’s Mieczysława Hryniewicza w roli Jacka w kultowych „Zmiennikach”. Po latach aktor w jednym z wywiadów przyznał jednak, że nie nosił w serialu oryginalnej koszulki Levi’s, ale kupioną na bazarze podróbkę.
Jeansy Levi’s, jako jedne z najwygodniejszych i najlepszych jakościowo spodni, zdobyły swoich fanów również wśród muzyków. Nieprzemijająca moda na spodnie jeansowe sprawiła, że gwiazdy estrady nosiły je przez całe dekady. Zmieniały się jedynie dodatki, nadające zarówno spodniom, jak i występującym w nich wokalistom różnego charakteru.
Na przełomie lat 70. i 80. na jeansowy total look stawiała popularna wtedy wokalistka Blondie. W latach 90. kultowy model 501 nosił w grunge’owym stylu Kurt Cobain. Cofnijmy się jednak do roku 1971, kiedy to Levi’s narobił trochę zamieszania, pojawiając się na okładce albumu „Sticky Fingers” grupy The Rolling Stones. Zdjęcie opiętych jeansów Levi’s zrobił sam Andy Warhol.
Marka Levi’s przewijająca się w filmach i serialach oraz noszona przez gwiazdy rocka trafiała do bardzo szerokiej publiczności, jednak niespodziewanie w 2001 roku spodnie Levi’s pojawiły się na okładce książki młodzieżowej „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”, trafiając tym samym do młodszych odbiorców. Bohaterki powieści, cztery nastolatki — każda o zupełnie innej budowie ciała — wymieniały się modelem jeansów, który na każdej z nich wyglądał dobrze.
Filmy i seriale udowodniły, że ponadczasowe spodnie jeansowe Levi’s pasują każdemu i można nosić je w każdych warunkach i do wszystkiego. Nic więc dziwnego, że najpopularniejsi i najbogatsi ludzie na świecie również je uwielbiają.
Znany z upodobania do klasycznego, casualowego stylu Steve Jobs, współzałożyciel i prezes Apple, przez większość życia pokazywał się publicznie w prostym czarnym golfie i jeansach Levi’s.
Ogromną sympatią markę Levi’s darzyli również prezydenci USA. Spodnie Levi’s nosili wszyscy po Nixonie, ale najczęściej można było zobaczyć w nich Baracka Obamę. Najwidoczniej musiał bardzo cenić sobie ich dobrą jakość, wygodę i wygląd, ponieważ chodził w klasycznych jeansach zarówno w wolnym czasie, jak i podczas niektórych wystąpień publicznych.