30 Lip 2019

Jak przetrwać letnie burze?

Chociaż upały nie odpuszczają, od kilku dni towarzyszą nam także ulewy i letnie burze. Dzisiaj damy Wam kilka wskazówek, jak zachować się w czasie burzy i w co się ubrać, aby nie przemoknąć.

Letnie burze są bardzo gwałtowne, zwykle towarzyszą im wysokie temperatury i gwałtowne ulewy. Niektóre burze trwają krótko, inne natomiast sprawiają wrażenie, jakby miały się nigdy nie skończyć — na te trzeba być szczególnie dobrze przygotowanym.

Jak zachować się podczas burzy?

  • nie wolno stać pod drzewami, ponieważ przewodzą one elektryczność;
  • należy odejść od zbiorników wodnych — woda także jest dobrym przewodnikiem;
  • nie dotykać metalowych przedmiotów i urządzeń, starać się stać jak najdalej od nich;
  • warto wyłączyć urządzenia elektryczne, aby podczas burzy nie zostały uszkodzone, a korzystająca z nich osoba — porażona;
  • jeśli burza zastanie nas w zamkniętym aucie, najlepiej z niego nie wychodzić, ponieważ wnętrze samochodu jest bezpiecznym miejscem;
  • najlepiej schować się w budynku, jednocześnie unikając otwartych okien oraz urządzeń podłączonych do prądu;
  • będąc na zewnątrz w grupie ludzi, najlepiej się rozproszyć.

Jak ochronić się przed burzą i deszczem?

Podczas burzy absolutnie nie powinno używać się parasola! Chociaż, szczególnie latem, burzom towarzyszą intensywne opady, lepiej nie ryzykować. Zamiast parasola, warto zaopatrzyć się w wygodną kurtkę przeciwdeszczową.

Marka Pepe Jeans przygotowała coś specjalnego dla par lubiących wyglądać tak samo nawet podczas największej ulewy. W jej asortymencie można znaleźć damską oraz męską kurtkę przeciwdeszczową w podobnych kolorach, różniących się jedynie wykończeniami. Obydwie kurtki mają regulowane doły oraz kaptury.

Kurtka Przeciwdeszczowa Pepe Jeans Bluestilo.comKurtka Przeciwdeszczowa Pepe Jeans Bluestilo.com

Co jednak zrobić, jeśli zupełnie nie spodziewamy się burzy, a nie chcemy przez cały czas nosić ze sobą kurtki przeciwdeszczowej? Z pomocą przychodzi marka Wrangler, której męskie modele mają możliwość złożenia i spakowania do niewielkiego rozmiaru. W ten sposób kurtka bez problemu zmieści się nawet w niewielkim plecaku czy torbie, a w razie burzy będzie niezastąpiona.

Kurtka Przeciwdeszczowa Wrangler Bluestilo.com

Marka Wrangler podczas tworzenia kurtek przeciwdeszczowych wykorzystuje innowacyjną technologię Denim Performance, która zapewnia ochronę i zwiększoną funkcjonalność. Tkaniny, z których uszyte są kurtki są nie tylko wodo-, ale także olejoodporne. Kurtki mają też wzmocnione kieszenie oraz ukryte schowki.

Kurtka Przeciwdeszczowa Wrangler Bluestilo.comKurtka Przeciwdeszczowa Wrangler Bluestilo.com

Naprzeciw potrzebom pań wychodzą natomiast marki Big Star i Zaxy, które mają w ofercie modne i wygodne kalosze. Wszystkie modele butów dostępnych na Bluestilo.com są smukłe i kobiece, wyglądające jak klasyczne botki. Kalosze Zaxy stworzone zostały z innowacyjnej gumy pozwalającej stopie oddychać podczas ich noszenia. Występują w kilku wariantach kolorystycznych.

Kalosze Zaxy Bluestilo.comKalosze Zaxy Bluestilo.com

©2020 Silesia Jeans - All Rights Reserved.