30 Cze 2019

Jakie spodnie wybrać? Damskie modele jeansów w pigułce

Czytelnicy naszego bloga poznali już męskie modele jeansów, dlatego tym razem przygotowaliśmy coś dla pań. Oto zestawienie najpopularniejszych modeli damskich spodni jeansowych dostępnych w asortymencie Waszych ulubionych denimowych marek.

Mogłoby się wydawać, że krojów damskich spodni jest całe mnóstwo i ciężko się w tym połapać, ale specjalnie dla Was przygotowaliśmy zwięzłą ściągę. Przedstawimy podstawowe modele damskich jeansów, opiszemy, czym każdy z nich się charakteryzuje i wspomnimy o różnych wariacjach i połączeniach krojów. Po takim wyjaśnieniu każda z naszych czytelniczek bez problemu określi, jakiego modelu spodni potrzebuje.

Pamiętajcie, aby sprawdzić także, jaki model spodni najlepiej pasuje do Waszej figury.

Damskie spodnie jeansowe — podstawowe kroje

Wśród podstawowych krojów damskich spodni jeansowych wyróżniamy:

regular — uniwersalny fason z prostą nogawką;

slim — model z delikatnie zwężaną nogawką;

skinny — przylegający fason spodni, mocno podkreślający figurę;

mom/boyfriend — nieco luźniejsze modele: mom ma wysoki stan, szerokie biodra i lekko zwężane nogawki, a boyfriendy to spodnie „pożyczone od chłopaka”, mające sprawiać wrażenie dużych i luźnych, często posiadające przetarcia bądź dziury.

Marka Lee, podobnie jak w przypadku spodni jeansowych męskich, określa poszczególne modele imionami. Marka Levi’s używa w tym celu trzycyfrowych liczb, z których pierwsza jest oznaczeniem modelu, droga stanu, a trzecia — szerokości nogawek. Marka Wrangler w przypadku jeansów damskich postawiła na przyjazne klientowi nazwy swoich modeli spodni, zapożyczone od nazw krojów: Slim, Skinny, i tak dalej.

Damskie spodnie jeansowe — regular

W asortymencie każdej, bez wyjątku, denimowej marki można znaleźć przynajmniej jeden model damskich spodni jeansowych o regularnym kroju. Są to uniwersalne spodnie z prostą nogawką i regularnym lub wysokim stanem, które dobrze sprawdzą się w różnych stylizacjach. W spodniach o regularnym kroju dobrze wygląda większość pań — niezależnie od sylwetki oraz wieku.

Marka Levi’s ma dla fanek prostego kroju spodni kultowy model 501 w różnych odsłonach: od klasycznych prostych spodni zapinanych na guziki, przez modne modele z nogawką crop o długości 7/8, aż po spodnie z przetarciami i dziurami. Panie, które wolą bardziej rozciągliwe spodnie z prostą nogawką i wygodnym wysokim stanem na pewno zakochają się w modelu 724.

Spodnie Jeansowe Damskie Levi's 724Spodnie Jeansowe Damskie Levi's 724
Spodnie Jeansowe Damskie Levi's 501Spodnie Jeansowe Damskie Levi's 501

Alternatywą dla prostych spodni marki Levi’s jest model Straight przygotowany przez Wranglera. Regularny stan i prosta nogawka sprawiają, że to najbardziej uniwersalne i ponadczasowe spodnie w asortymencie marki.

Spodnie Jeansowe Damskie Wrangler Straight

Damskie spodnie jeansowe — slim

Spodnie z prostą nogawką są uniwersalne i ponadczasowe, jednak panie często decydują się na bardziej przylegający model slim, z nogawką lekko zwężaną ku dołowi.

Reprezentantem marki Lee jest model Elly — bardzo wygodny i komfortowy, z wysokim stanem i nogawką zwężaną poniżej kolana.

Marka Wrangler ma w asortymencie spodnie o prostej i wiele mówiącej nazwie Slim. Model ten występuje w kilku wersjach kolorystycznych, jednak wszystkie mają średni stan i zwężaną nogawkę.

Levi’s dla fanek delikatnie zwężanych spodni przygotował model 712, który podobnie jak spodnie Wranglera, ma regularny stan.

Spodnie Jeansowe Damskie Lee EllySpodnie Jeansowe Damskie Wrangler SlimSpodnie Jeansowe Damskie Levi's 712

Damskie spodnie jeansowe — skinny

Zdecydowanie najpopularniejszym w ostatnich katach krojem damskich spodni jeansowych jest skinny, czyli mocno przylegający do ciała. Okazuje się, że każda denimowa marka ma przynajmniej kilka różnych modeli spodni w ramach tego kroju, różniących się od siebie niewielkimi szczegółami.

Standardowo w asortymencie większości marek występują modele skinny oraz super skinny, czyli jeszcze bardziej dopasowane. Dodatkowo niektóre marki wprowadzają do sprzedaży modele z wysokim stanem (high skinny) lub nogawką 7/8 (skinny crop). Oznacza to, że fanki dopasowanych spodni mają naprawdę szeroki wybór.

Marka Lee wprowadziła do sprzedaży spodnie Scarlett o kroju skinny oraz Jodee — super skinny. Warto wspomnieć, że Scarlett to najpopularniejszy model jeansów damskich Lee. Spodnie występują w wielu wariantach kolorystycznych oraz wykończeniach.

Spodnie Jeansowe Damskie Lee ScarlettSpodnie Jeansowe Damskie Lee ScarlettSpodnie Jeansowe Damskie Lee ScarlettSpodnie Jeansowe Damskie Lee Jodee

Marka Wrangler, słynąca z prostego nazewnictwa, jeśli chodzi o jeansy damskie, proponuje klientkom modele Skinny, High Skinny, Super Skinny, oraz Skinny Crop.

Spodnie Jeansowe Damskie Wrangler SkinnySpodnie Jeansowe Damskie Wrangler Skinny

Levi’s zaskakuje ilością oraz różnorodnością dopasowanych spodni jeansowych. Modele o tradycyjnych nazwach to 710 (super skinny, regularny stan), 711 (skinny, regularny stan) oraz 720 (super skinny, wysoki stan). Oprócz tego marka ma w asortymencie jeszcze dwa modele spodni o podobnym kroju: Mile High Super Skinny ze stanem sięgającym ponad pępek i Innovation Super Skinny — elastyczny model z regularnym stanem.

Spodnie Jeansowe Damskie Levi's 710Spodnie Jeansowe Damskie Levi's 711Spodnie Jeansowe Damskie Levi's 720Spodnie Jeansowe Damskie Levi's Mile High Super SkinnySpodnie Jeansowe Damskie Levi's Innovation Super Skinny

Dobranie odpowiednich spodni jeansowych jest dużym wyzwaniem, jednak znając swoje upodobania i potrzeby oraz asortyment ulubionych marek każda klientka na pewno będzie mogła zrobić to szybko, łatwo i przyjemnie.

©2020 Silesia Jeans - All Rights Reserved.