20 Lis 2017

Jeansy w stylu Pepe

 Pepe Jeans

1873 rok.

Stany Zjednoczone. Rusza produkcja jeansów na skalę masową, tym razem nie dla żeglarzy, robotników czy kowboi, teraz dla wszystkich. Kultowe spodnie napływają masowo do amerykańskich sklepów zaskarbiając serca całego społeczeństwa. Rok ten uznajemy za umowną datę narodzin jeansów w historii mody. Dokładnie 100 lat później w 1973r. powstaje marka Pepe Jeans. Chociaż minął cały wiek odkąd ludzie chodzą w jeansach i wydawać by się mogło, że w zasadzie nic nowego w temacie spodni z denimu ich nie zaskoczy, a mimo to dochodzi do przełomu…

Londyn Pepe Jeans

Londyn 1973r.

1973 rok.

Londyn inspiruje od zawsze. Wyjątkowy klimat tego miasta, architektura, wielokulturowość, dynamika to właśnie to ujęło Nitin’a, Arun’a i Milan’a Shah. Troje braci, którzy zdecydowali się projektować wyjątkowe, a zarazem nietypowe jeansy. Zapoczątkowali nowy nonszalancki look zadziwiający ciekawymi połączeniami różnych materiałów.  Z pewnością nie przypuszczali, że po kilku latach stworzona przez nich marka Pepe Jeans Brand podbije rynek w Irlandii i Europie.

Niedługo potem zasięg Pepe Jeans poszerzył się o Stany Zjednoczone i Azję. Pomimo to, tworzone przez nich kolekcje nie straciły swojego niepowtarzalnego uroku, stylu, odwagi i różnorodności, którą czerpały wówczas ze słynnej Portobello Road.

Portobello Road

Pepe Jeans Portobello

Pepe Jeans Portobello Road

2017 rok.

Obecnie Pepe Jeans jest już na rynku 44 lata. Odzież i akcesoria z logiem PePe dostępne są w ponad 7000 selektywnych punktach sprzedaży na świecie. Na czym polega wyjątkowość jednej z wielu jeansowych marek? Firma pozostała wierna swojej pierwotnej idei, tworzy odzież z duszą i w wyjątkowym stylu nazywanym London Look. Ubrania, które powstają w pracowni PePe Jeans nie są hitem jednego sezonu, dzięki swojej klasie i charakterze, zasilają szafy będąc „na chodzie” przy każdym outficie. Niebanalny, charakterny „ciuch” jest uzupełnieniem ciekawych osobowości. Pierwsze przekonały się o tym gwiazdy, a w zasadzie osoby, które zostały wtedy zauważone dzięki marce Pepe. Takim szczęściem może się pochwalić Kate Moss – topmodelka, obecnie nadal silnie związana ze światem londyńskiej mody.

Kate Moss w kampanii Pepe Jeans London

Kate Moss Pepe Jeans

Wśród obecnie znanych sław, fanami marki Pepe Jeans są Cristiano Ronaldo, Sienna Miller, Ashton Kutcher, Alexa Chung i Jason Priestley. Do zwojowania największych modowych rynków świata przyczyniła się jedna z najgłośniejszych w tamtym czasie kampanii PePe autorstwa słynnego Bruce’a Webber’a. Webber jako jeden z najbardziej utalentowanych fotografów ujął w kadr piękną twarz Bridget Hall, której kariera również nabrała rozpędu po kampanii promującej markę.

Bridget Hall

Bridget Hall dla Pepe Jeans

Najsłynniejsze modele kolekcji Pepe Jeans Brand to z pewnością Regent, Pixie, Cosie, Lola, Zinc, Spike, Slack i Hatch, ale marka nie słynie już tylko z odzieży denimowej. Kojarzone z wysoką jakością, smakiem, doskonale pasujące do obecnej mody, komunikujące pewność siebie i swobodę – ubrania, buty, akcesoria, a nawet zegarki Pepe Jeans. Projektanci marki Pepe wiedzą jak zaskoczyć, dlatego każdego sezonu czeka na nas coś zupełnie innego, czego nie spodziewaliśmy się wcześniej. Nigdzie indziej nie znajdziemy skóry połączonej z lekką, zwiewną kreacja z koronki i takie właśnie zestawienia dają marce przewagę. W tym sezonie do naszej garderoby mogą trafić oprócz dobrze nam znanych spodni „rurek” dzwony. Na które moda powoli powraca. Wszystkie modele możecie zobaczyć online na www.bluestilo.com lub salonach Silesia Jeans.

Jeansy Pepe Jeans

©2021 Silesia Jeans - All Rights Reserved.