14 maja 2019

Kolor roku w kolekcji wiosna/lato 2019

Każdego roku Instytut Pantone wybiera kolor, który nie tylko staje się hitem sezonu, ale także symbolizuje pewne wartości. W zeszłym sezonie kolorem tym był zimny Ultra Violet, a w tym sezonie na wybiegach i sklepowych witrynach króluje jego następca — Living Coral. Znajdziecie go również w najnowszych kolekcjach najpopularniejszych denimowych marek.

Living Coral — kolor roku

Instytut Pantone zajmuje się prognozowaniem trendów kolorystycznych, a kolor roku wybiera już od dwudziestu lat. Eksperci analizują nie tylko trendy, ale także to, co dzieje się w globalnej kulturze. Kolor roku dotyczy, oczywiście, nie tylko trendów w modzie, ale także makijażu, wystroju wnętrz i wielu innych płaszczyzn.

Living Coral, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, jest kolorem żywym i ciepłym. To połączenie jasnego pomarańczu i różu. Naturalnie występuje w rafie koralowej, a jako kolor roku symbolizuje optymizm, bliskość, energię czerpaną z natury oraz ochronę środowiska.

 

Kolor roku w nowych kolekcjach

Prawdziwym mistrzem w tworzeniu kolekcji w kolorze roku jest marka Tommy Jeans. W ubiegłym sezonie w kolekcji marki nie zabrakło T-shirtów i akcesoriów w odcieniu Ultra Violet. Tym razem w asortymencie nietrudno znaleźć najmodniejsze ubrania i dodatki w kolorze Living Coral.

Właśnie ten odcień mają między innymi popularne tego lata proste, klasyczne klapki plażowe Tommy Jeans

Kolor roku rewelacyjnie wykorzystała w kolekcji wiosna/lato 2019 także marka Wrangler, która zestawiła Living Coral z kontrastowym granatem. Połączenie to wygląda szczególnie ciekawie na ubraniach w stylu retro — T-shirtach z dużym logotypem oraz na oversizowych bluzach i ortalionowych kurtkach.

T-shirt Damski WranglerKurtka Damska Wrangler

Odcień ten — jasny, pełen pozytywnej energii, przywodzący na myśl piękną rafę koralową — zdecydowanie najlepiej sprawdzi się wiosną oraz latem, w lekkich stylizacjach na ciepłe dni. Dobrym pomysłem jest zarówno uczynienie z ubrań w odcieniu Living Coral bazy całego outfitu, jak i dopełnienie kreacji jedynie dodatkami w tym kolorze.

  • Denim is always a good idea A Ty ile masz
  • Masz ju bluz eby stawi czoa spadajcym temperaturom? Marka
  • Dzi pitek 13! Ale nie dajmy si zwariowa yczymy Wam
  • Masz dosy nudnych koszul? Postaw na denim Jest casualowo i
  • Kto dzi moe sobie pozwoli na taki letni ootd ?
  • Jak poprawi sobie humor na nadchodzc ponur jesie? Marka Lee
 • ©2019 Silesia Jeans - All Rights Reserved.