18 Gru 2017

Levi’s 511 i 510 Jeansy Męskie

Levis 510 Skinny Fit

Nie 911 i nie 90-210 (Beverly Hills – ktoś jeszcze w ogóle pamięta ten serial?! Oni to dopiero nosili oldschoolowe modele…), ale 511 i 510. O klasycznych modelach Levi’s już nie raz wspominaliśmy, aczkolwiek 511™ to na naszym blogu świeżynka. Tym razem chcemy skoncentrować się na modelach dedykowanych Panom. Kolekcja dla mężczyzn bywa pomijana przez wszelkie modowo-newsowe portale ze względu na to, że w modelach dla Pań wprowadza się o wiele więcej zmian, które łatwo zauważyć. Raz dzwony, raz rurki, nie trudno dostrzec, jak trendy i kobiece wymagania się zmieniają. Z kolei w przypadku stylizacji męskiej projektanci koncentrują się na zachowaniu formy, dbając o rozwój dynamiki związany z zastosowaniem dodatkowych technologii i tekstylnych rozwiązań na miarę łazików na Marsie.

Levis 511 Slim Fit

Tytułowe modele skierowane są do mężczyzn o budowie tak zwanej chudej i szczupłej, czyli SKINNY i SLIM. Spodnie te charakteryzują się bardzo dobrym dopasowaniem do sylwetki. W tym sezonie w każdej z tych par znajdziemy tą samą linię, ale z zupełnie innymi wykończeniami. Zwężona nogawka nadal jest hitem męskiej mody jeansowej. Szeroka gama modeli SKINNY i SLIM jest adresowana do praktycznie każdej grupy wiekowej. Pierwotnie najchętniej sięgała po nią młodzież, teraz jest już standardem, że chodzą w nich zarówno mężczyźni 30 jak i 45+. Modele uwydatniające budowę nóg są również następstwem tego, co dzieje się w świecie zdrowia i aktywności fizycznej. Wielkie pospolite ruszenie na siłowniach, zdrowe posiłki, kult zgrabnej sylwetki dopada wszystkich bez wyjątku, dlatego potrzeba podkreślania rezultatów ćwiczeń na siłowni i zdrowej diety jest całkowicie uzasadniona.

Levis 511 Slim Fit

Tegoroczna kolekcja Jesień/Zima pozostaje w spokojnej kolorystyce indygo. Zdecydowanie Levi’s odszedł w tych modelach od dużych różnic w odcieniu denimu. Przetarcia, jeżeli występują, to są bardzo stonowane. Kontrolowane dziury (pięknie się to nazywa, a jest to nic innego jak wizja projektanta polegająca na przerwaniu ciągłości tkaniny)  jeżeli już się pojawiają to po całości. Widać je bardzo wyraźnie, ku naszemu zdziwieniu po te „zdobienia” całkiem nierzadko sięgają mężczyźni w wieku 30 lat i więcej. Zmiana wyboru noszonych spodni, odejście od klasycznego wyglądu pokazuje również, jak zmienia się cel, dla którego nosimy dziurawe jeansy. Po stylizacje w standardowej formie sięgają panowie, którzy chcą „sportowej elegancji”, wielkomiejskiego luzu. Dziury i przetarcia to forma preferowana na wypady z przyjaciółmi, po pracy (żadna korporacja nie zgodzi się na aż takie celebrowanie wolności i przekonań w stylizacji ubioru 🙂 )

Levis Performance Cool

Nowoczesne technologie w tradycyjnych modelach:

PERFORMANCE COOL – czyli Wydajność Chłodzenia, to technologia, którą znajdziemy w bieżącej męskiej serii spodni Levi’s 511. Podobne właściwości tkanin możemy znaleźć w odzieży dedykowanej sportowcom. Unikatowy system odprowadzania wilgoci i zatrzymywania ciepła doskonale sprawdza się w okresie zimowym. Spodnie poza estetyką mają zatem dodatkową funkcjonalność. Modele „wyposażone” w to rozwiązanie często w tkaninie mają stretch. Czyli dobrze znaną domieszkę, bardzo lubianą przez obecny świat mody.

PERFORMANCE STRONG Added Strength for Durability – Zwiększona wytrzymałość i siła splotu ultra wytrzymałych włókien powstałych z połączenia kilku rodzajów mocnej bawełny. Mocna włókna nazywane są Dyneema. Modele „uzbrojone” w taką wytrzymałość na swoich czarno-białych metkach mają charakterystyczny symbol przypominający wyglądem diament. Specjalnie wzmocniony denim obecny jest w każdym modelu męskich spodni Levi’s 501 Original Fit, 511 Slim i 505 Regular.

Każdy model opatrzony jest metką z obszernym opisem. Doradcy w naszych salonach Silesia Jeans znają właściwości poszczególnych modeli i poza doborem kroju spodni do sylwetki pomogą dopasować ich funkcjonalność. Skoro zima już za pasem, to spodnie z technologią Performance Cool będą idealne, a jeżeli mowa o pasach, to również jakiś wybierzemy 🙂

Zobacz produkty użyte w stylizacjach:

Levis 511 Slim Harbour Levis 511 Slim Cross Town Levi's 511 Slim Pulley Levi's 511 Slim Evolution Creek Levi's 510 Skinny Madison Square Levi's 510 Skinny Lupine

©2021 Silesia Jeans - All Rights Reserved.