08 Lip 2019

Levi’s na małym ekranie

Kilka dni temu miał premierę trzeci sezon jednego z najpopularniejszych seriali Netflixa — Stranger Things. Czy wiedzieliście jednak, że w tym oraz kilku innych serialach „zagrała” nasza i Wasza ulubiona denimowa marka?

Oglądając amerykańskie seriale wiele osób nie tylko bacznie śledzi akcję, ale także przygląda się stylizacjom głównych bohaterów. Bardzo często postacie mają kilka charakterystycznych elementów garderoby, które pojawiają się na ekranie wielokrotnie w ciągu trwania serialu. Czasami są to ubrania „bez metek”, po których wyglądzie nie jesteśmy w stanie określić ich marki, jednak pojawiają się również wyjątki.

Popularne denimowe marki mają tak wiele charakterystycznych elementów, że nie sposób ich nie rozpoznać. Pamiętacie, że w każdym modelu spodni Wranglera pojawia się aż siedem wyjątkowych detali?

Podobnie jest z marką Levi’s. Wszystkie modele spodni tej marki mają na kieszeniach wyszyty kultowy wzór batwing (skrzydła nietoperza), dodatkowo prawą kieszeń ozdabia (zazwyczaj czerwona) wszywka. W przypadku kurtek charakterystycznymi detalami są: wszywka, taka sama jak w spodniach, oraz klapka kieszonek w kształcie batwinga.

Mimo, że Levi’s ma w asortymencie wiele różnych modeli kurtek, nie tylko jeansowych, czerwona wszywka Red Tab sprawia, że nie sposób odzież tej marki pomylić z żadną inną. Dlatego właśnie tak łatwo zauważyć odzież Levi’s, kiedy pojawia się na małym lub wielkim ekranie.

Jak wspomnieliśmy na początku, jednym z seriali, w których „wystąpiła” kurtka Levi’s jest Stranger Things. Jeden z głównych bohaterów, Lucas, z dumą nosi bordową sherpę najmodniejszej denimowej marki.

Stranger Things Levi's

Kadr z serialu Stranger Things

Stranger Things Levi's

Kadr z serialu Stranger Things

Fanem marki Levi’s jest także buntowniczy Adam, bohater serialu Sex Education. Chłopak praktycznie nie rozstaje się ze swoim ulubionym zestawem: klasycznymi jeansami (założymy się, że to kultowy model 501!) i modną denimową kurtką. Jeansowy total look doskonale pasuje to tej postaci.

Sex Education Levi's

Kard z serialu Sex Education

Sex Education nie jest jedynym serialem, w którym na denimowy zestaw decyduje się postać z charakterem. Podobnie ubiera się także epizodyczna postać charyzmatycznego nauczyciela Scorpio w serialu Deadly Class. Podobnie jak Adam, Scorpio do jeansowego zestawu zakłada bazowy T-shirt. Dzięki czemu obaj bohaterowie, bez względu na różnicę wieku, wyglądają stylowo w każdej sytuacji.

Deadly Class Levi's

Kadr z serialu Deadly Class

Deadly Class Levi's

Kadr z serialu Deadly Class

©2021 Silesia Jeans - All Rights Reserved.