02 Lis 2018

Dwa konie i spodnie — skąd wzięło się pierwsze logo marki Levi’s

W 1873 roku Levi Strauss i Jacob Davis stworzyli pierwsze jeansy wzmacniane miedzianymi nitami, służące robotnikom i górnikom jako odzież robocza. Zaledwie 17 lat później patent miał wygasnąć, a marce zależało, aby zapaść klientom w pamięć jako producent najtrwalszych spodni na świecie. Jak interesująco i przekonująco opowiedzieć historię o jakości spodni?

Zadanie nie było łatwe, ponieważ nie wszyscy potencjalni klienci Straussa mówili po angielsku. Co więcej, część z nich była niepiśmienna. Przedstawiciele marki doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie opowiedzenie o jeansach nie za pomocą słów, a obrazu.

Levi's Two Horse

Tworząc logotyp nazwany później Two Horse® chciano nie tylko przełamać barierę językową, ale przede wszystkim podkreślić niezwykłą trwałość spodni Straussa i Davis’a. Dlatego na grafice wykorzystano dwa konie ciągnące w dwie różne strony jedną parę jeansów. Jeśli nawet tak silne zwierzęta nie są w stanie rozerwać spodni, to nic ich nie zniszczy. Od tej pory na spodniach marki Levi’s zaczęły pojawiać się naszywki z Two Horse®.

Levi's Two Horse

W latach 50. XX wieku skórzana naszywka z logo Two Horse® została zastąpiona idenstyczną, zrobioną z bardzo wytrzymałego kartonu stylizowanego na skórę. Stało się tak z powodu negatywnego wpływu coraz bardziej popularnych pralek automatycznych na skórzany element spodni.

Levi's Two Horse

Projekt ten jest używany przez markę Levi’s niezmiennie od ponad 125 lat i do dziś w najprostszy sposób przekazuje konsumentom informację o jakości i trwałości spodni.

levi's bluestilo

  • Before BlackFriday Od dzisiaj do wtorku mamy dla Was rabat
  • Ju wkrtce otwieramy nasz nowy salon w nowej galerii liberokatowice
  • Pogoda w kratk dlatego dobrze mie w pogotowiu ocieplan truckerk
  • Ale oni zaraaj umiechem! Prawda? mrsharmony mrharmony w outfitach
  • Witajcie w Halloween zarazem rod i may pitek Pogoda wiosenna
  • Dzisiaj poniedziaek a ju za chwil znowu weekend U nas
 • ©2018 Silesia Jeans - All Rights Reserved.