19 Paź 2018

Świętuj 90. urodziny Myszki Miki z Bluestilo.com

Myszka Miki, kultowa postać filmów animowanych, została stworzona w latach 20. XX wieku przez samego Walta Disneya. Podobno inspiracją do stworzenia Miki była prawdziwa mysz, która pewnego dnia pojawiła się na biurku, przy którym Disney pracował. Rysownik postanowił ją udomowić, a z czasem stworzył animowanego bohatera na jej podobieństwo.

Pierwszy film, w którym pojawiła się Myszka Miki miał tytuł „Plane Crazy” i został wyemitowany 15 maja 1928 roku. W listopadzie tego samego roku Miki przemówił głosem swojego twórcy w pierwszym dźwiękowym filmie animowanym, zatytułowanym „Parowiec Willie”. Cztery lata później Disney otrzymał za stworzenie postaci statuetkę Oscara. Mniej więcej w tym samym czasie Myszka Miki oraz jej przyjaciele nabrali barw dzięki Technicolorowi.

Początkowo Myszka Miki nie nosiła białych rękawiczek, a jej oczy wyglądały, jak dwa czarne guziki. Przez lata rozwoju animacji postać myszki bardzo się zmieniła, a jej dzisiejsza wersja jest o wiele bardziej nowoczesna, niż pierwowzór. W Polsce nie tylko wygląd postaci uległ zmianie — również jej imię zostało spolszczone. Oryginalną Mickey z czasem zaczęto zapisywać fonetycznie: Miki.

Myszka Miki w latach 20. XX wieku, źródło zdjęcia: https://film.wp.pl/myszka-miki-obchodzi-80-urodziny-6025906550788737g

Myszka Miki, jaką zna większość z nas, źródło zdjęcia: https://www.ceneo.pl/28967126

Myszka Miki aktualnie, źródło zdjęcia: https://www.youtube.com/watch?v=ilOWGK6w49Q

W tym roku słynna Myszka obchodzi swoje 90. urodziny. Z tej okazji wiele marek wypuszcza specjalne kolekcje ubrań i gadżetów, które nawiązują do postaci Miki oraz jej przyjaciół. Również marka Levi’s stworzyła damską minikolekcję z postacią Myszki Miki.

Produkty marki Levi’s z wizerunkiem najsłynniejszej myszy na świecie — oversize’owy T-shirt, bluzę z kapturem, oraz jeansową kurtkę — znajdziesz na Bluestilo.com. Uwaga! Kolekcja limitowana, dostępna tylko do wyczerpania zapasów!

Damska Kurtka Jeansowa Levi's Myszka MikiDamska Bluza Levi's Myszka MikiDamski T-shirt Levi's Myszka Miki

Myszka Miki Levi's Bluestilo.com

©2020 Silesia Jeans - All Rights Reserved.