27 Lis 2017

Pupa zmienna przez kieszenie

Wrangler Body Bespoke

Mnogość fasonów i krojów spodni jest powalająca. Wchodząc do salonu z odzieżą jeansową szybko rewidujemy, że zapełnione po sufit regały wyjątkowych modeli z pewnością ułatwią znalezienie tej pary, w której nie tylko poczujemy się komfortowo, ale będziemy… dobrze wyglądać. I tutaj warto zaznaczyć, że potrzeba znalezienia spodni, w których prezentujemy się atrakcyjnie, dotyczy w takim samym stopniu panów jak i pań. Tematem dzisiejszego wpisu nie będą całe spodnie od nogawki po pas, tylko ich cenny fragment – pupa!

Dobrze dopasowane spodnie w dużej mierze ocenimy po tym, jak leżą na pupie. Od zarania dziejów najbardziej kuszące jest to, co podkreślone, a jednak zmyślnie ukryte, dlatego też odpowiednio wybrana para spodni może dosłownie odmienić nasze życie!

Kształt kieszeni

Po co pupie kieszeń?

Kieszenie optycznie powodują zmianę wyglądu pupy. Może wydawać się to nieznacznym detalem, ale przymierzając ten sam fason spodni innego producenta, każdy z innymi kieszeniami sprawi, że w jednych będziemy się sobie podobać, a w drugich nie. Optyczne złudzenie może powiększać, zmniejszać, poszerzać, pomniejszać, zaokrąglić lub spłaszczyć.

Kształt kieszeni Lee damskie

Jak wybrać odpowiednie kieszenie do pupy?

Kieszenie zamykane na klapy – Rozwiązanie proponowane paniom o drobnych pośladkach. Klapy dodają objętości i uwypuklają, co trzeba.

Kieszenie kwadratowe i przeszycia – Ciemne kieszenie przeszywane jasną nicią znajdą panowie w jednym z modeli Lee – Morton. U kobiet z wąskimi biodrami i mała pupą trafne okażą się szeroko rozstawione kieszenie dodatkowo poszerzone od góry – sylwetka nabierze kształtu klepsydry.

Lee Morton

Lee Morton

Kieszenie łukowate lub zaokrąglone – (Chyba najbardziej popularna) Taka kieszeń jest doskonałym połączeniem ze spodniami typu boyfriend, lub też u pań z chłopięca sylwetką. Krągła linia kieszeni optycznie podkreśla sylwetkę nadając kobiecych, pełniejszych kształtów pupie.

Kieszenie z trójkątnym dołem – Zarówno kwadratowe, jak i te zakończone skośnie u dołu u drobnych kobiet, których pupa jest niewielka, powinny sięgnąć po wersję z małymi kieszeniami, które optycznie powiększą pupę.

Kieszenie zdobione – W tym sezonie damska moda denimowa na kieszeniach to przecieranie i strzępienia (nawet w tych modelach, gdzie zdobień i strzępień brak można zrobić je samemu :))

Kieszenie nachodzące na udo – Ten rodzaj jest dedykowany kobietom wysokiego wzrostu. Dzięki kieszeniom osadzonym nieco niżej, pupa jest podkreślona, a sylwetka nie jest poszerzona. Nisko naszyte kieszenie cieszą się również powodzeniem wśród kobiet mających pupę większych rozmiarów. Wówczas gładka, prosto naszyta kieszeń ujmuje kilogramów. Większe/odstające pośladki raczej stronią od dodatkowych zdobień zwłaszcza odstających od kieszeni. Paradoksalnie, pokaźne pośladki w spodniach bez kieszeni z tyłu i innych naszyć  mogą wcale nie wyglądać dobrze. (Przedłużone kieszenie u mężczyzn znajdziecie w spodniach modelu Larston Wrangler)

Larston Wrangler

Larston Wrangler

Nie tylko zdobienia i naszywki przyciągają wzrok do kieszeni z tyłu. Taki sam efekt uzyskamy wybierając spodnie z jaśniejszym odcieniem kieszeni lub przetarciami w tych miejscach. Jasny kolor optycznie dodaje objętości.

Pamiętajmy jednak, że jeansy to nie tylko kieszenie! Do tego, aby dobrze wyglądać i czuć się swobodnie, potrzebna jest również akceptacja siebie i zarazem dystans. Wybierając się do jednego z naszych salonów, możecie być pewni, że prześledzimy każdy look book marek, które znamy, aby pomóc wybrać tą idealną parę. Powiemy, na co zwrócić uwagę, które modele są zdecydowanie dla Was, a Wy sami ocenicie efekt. I jeszcze jedno. Mamy wiele spodni, które potrafią w sekundę zmienić sylwetkę uwydatniając atuty dodając prezencji. Mimo wszystko, pamiętajmy, że w zdrowym ciele zdrowy duch, więc róbcie przysiady 🙂

 

©2021 Silesia Jeans - All Rights Reserved.