29 Kwi 2019

Tommy Jeans — najbardziej pożądana denimowa marka

Większość denimowych marek ma długą, interesującą i imponującą historię, jednak istnieje także wiele firm, które powstały stosunkowo niedawno, a cieszą się równie dużym zainteresowaniem klientów z całego świata. Jedną z nich niewątpliwie jest marka założona przez Thomasa Jacoba Hilfigera, słynnego amerykańskiego projektanta mody.

Thomas Hilfiger urodził się w 1951 roku w Elmirze i nie miał łatwego dzieciństwa. Kiedy był nastolatkiem, rodzice wyrzucili go z domu, przez co przez rok był bezdomny. Postanowił wziąć los w swoje ręce i spełnić marzenie o zostaniu projektantem mody. W tym celu zamieszkał w Nowym Jorku, skąd początkowo sprowadzał spodnie jeansowe dzwony do niewielkiego sklepu w rodzinnym mieście. Wkrótce otworzył w Elmirze własny butik, The People’s Place.

Thomas nie cieszył się The People’s Place zbyt długo. Butik w Elmirze został zamknięty, a Hilfiger na stałe przeniósł się z żoną do centrum Nowego Jorku, gdzie zdążył otworzyć kolejne sklepy. Pomimo propozycji pracy dla wielu słynnych projektantów, w tym Calvina Kleina, Thomas postanowił poświęcić się budowaniu własnej marki.

Podczas gdy Hilfiger dopiero zaczynał swoją przygodę z modą i denimem, największe denimowe marki, istniejące od dziesięcioleci, uplasowały pozycje na rynku i zdobyły nie tylko stałych klientów, ale wręcz fanów swoich produktów. Mimo to Thomasowi udało się dorównać największym graczom oraz zdobyć zaufanie klientów i popularność na całym świecie.

Thomas Hilfiger wypromował wiele różnych linii produktów, w tym Tommy Jeans — markę stworzoną z myślą o ludziach młodych, aktywnych, ceniących perfekcyjny wygląd, doskonałą jakość oraz wygodę i komfort. Marka Tommy Jeans to synonim amerykańskiego sportowego casualu, jest symbolem spełnionego amerykańskiego snu oraz obiektem pożądania fanów mody na całym świecie.

Największą inspiracją podczas tworzenia linii Tommy Jeans były dla projektanta amerykańskie mundurki szkolne, oraz klasyczne spodnie jeansowe, którym Hilfiger zawdzięcza swój sukces. Wśród asortymentu marki znajdziemy klasyczne T-shirty z logotypem oraz koszulki polo, modne sportowe bluzy w stylu amerykańskiego collegu, casualowe sukienki i spódnice oraz modne jeansy damskie i męskie. Cechami charakterystycznymi Tommy Jeans, oprócz doskonałej jakości produktów, jest połączenie klasycznego amerykańskiego stylu z najnowszymi trendami oraz ciągłe przewijanie się w kolekcjach ulubionych kolorów Hilfigera — białego, czerwonego i niebieskiego.

Tommy Jeans Bluestilo.com

©2020 Silesia Jeans - All Rights Reserved.