25 Wrz 2018

Wrangler — ulubiona marka gwiazd

W 1904 roku dwóch braci założyło firmę Hudson Overall, która w 1919 roku została przemianowana na Blue Bell. W 1947 firma wprowadziła na rynek amerykański nową markę: Wrangler, a wraz z nią pierwszą linię spodni jeansowych dla kowbojów. Nazwa marki oznacza właśnie pracującego kowboja.

Marka Wrangler początkowo tworzyła ubrania na rodeo, jednak już w 1950 roku, jako jeden z pierwszych producentów, wprowadziła do sprzedaży kolekcję damskich spodni jeansowych. Na przełomie lat 50. i 60. jeansy stały się symbolem kultury młodzieżowej. Nastolatki, inspirowane przez kolejne gwiazdy kina i sceny muzycznej, zaczynały nosić na co dzień spodnie jeansowe.

Pozostaje pytanie: którzy ówcześni celebryci sprawili, że spodnie jeansowe i inne ubrania marki Wrangler stały się tak popularne wśród młodzieży na całym świecie i jakie gwiazdy nosiły je przez kolejne dziesięciolecia?

Wrangler na srebrnym ekranie

To, że gwiazdy kina uwielbiają dobre jakościowo markowe ubrania nie jest żadną nowością. Jak wiecie, wielu światowej sławy aktorów chodziło w jeansach Levi’s, ale wśród nich znaleźli się także zwolennicy marki Wrangler. Był nim na przykład gwiazdor przełomu lat 60. i 70., Steve McQueen.

Wrangler Steve McQueen

Steve McQueen w koszuli Wrangler, źródło: https://pl.pinterest.com/pin/708331847615663152/

Jak Wrangler podbił scenę muzyczną

W tekście o tym, jak jeansy Levi’s podbiły świat mogliście zobaczyć, że kultowe spodnie pojawiły się na okładce jednej z płyt zespołu The Rolling Stones. Jednak na scenie wokalista zespołu, Mick Jagger, nieraz pojawiał się w ubraniach marki Wrangler.

Wrangler Mick Jagger

Mick Jagger, źródło: https://pl.pinterest.com/pin/311311392970334385/

Fanem marki Wrangler był także John Lennon, który prywatnie często chodził w ubraniach z literką W wyszytą na kieszeniach.

Wrangler John Lennon

John Lennon z żoną, źródło: https://www.vintag.es/2015/03/these-candid-snapshots-of-john-lennon.html

Wrangler John Lennon

John Lennon, źródło: https://www.vintag.es/2015/03/these-candid-snapshots-of-john-lennon.html

Wiele gwiazd stawiało na „góry” od Wranglera, czyli koszule i kurtki, jednak i spodnie tej marki cieszyły się dużą popularnością. Miał je na sobie wokalista zespołu Queen, Freddie Mercury, podczas koncertu na stadionie Wembley podczas Live Aid.

Wrangler Freddie Mercury

Freddie Mercury podczas Live Aid na Wembley, źródło: https://pl.pinterest.com/pin/522276888011535367/

Najszybsze jeansy na świecie

Warto wspomnieć o marce Wrangler również w kontekście wyścigów samochodowych. Amerykański kierowca wyścigowy Dale Earnhardt w 1985 roku wystąpił w kombinezonie wyścigowym Wrangler na trasie Pocono Raceway.

Wrangler Dale Earnhardt

Dale Earnhardt w kombinezonie Wrangler, źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Wrangler_(jeans)

Wrangler współcześnie

Klasyczne i uniwersalne modele spodni, koszul i T-shirtów marki Wrangler bez problemu przetrwały próbę czasu i mimo upływu lat ich popularność nie słabnie, a światowej sławy osobistości niezmiennie chętnie je zakładają. Wszyscy bez wyjątku, nawet najmłodsze pokolenie celebrytów, doceniają jakość produkowanych przez markę Wrangler produktów oraz ich wyjątkowy look.

Aktorzy i muzycy chętnie pokazują się na branżowych imprezach w ubraniach z charakterystyczną literką W. Dobrym przykładem jest Jared Leto znany ze swojego specyficznego, odważnego stylu i rzadko stawiający na klasykę, jednak jeśli już się na nią decyduje, to w najlepszym wydaniu.

Wrangler Jared Leto

Jared Leto, źródło: https://tomandlorenzo.com/2014/07/jared-leto-at-the-chanel-fall-2014-couture-show/#prettyPhoto

Na markę Wrangler stawia także idol nastolatków, syn znanego angielskiego piłkarza, Brooklyn Beckham.

Wrangler Brooklyn Beckham

Brooklyn Beckham, źródło: https://www.hellomagazine.com/celebrities/2017080341241/brooklyn-beckham-book-signing-instagram/

Historia zatacza krąg i kolejne pokolenia wybierają ubrania marki Wrangler, idąc wzorem swoich idoli. Dzięki ciągłemu zainteresowaniu gwiazd oraz ich fanów, Wrangler niezmiennie od lat jest na topie i prawdopodobnie jeszcze długo tak pozostanie.

wrangler bluestilo

©2020 Silesia Jeans - All Rights Reserved.