20 Mar 2018

Wszystko o cenie dżinsów – część 1: Wartość

Jeansy Levi's 501

Cena – czyli aspekt finansowy zakupów, do którego wszyscy bez wyjątku przywiązujemy ogromną wagę. Nie ma znaczenia, czy dokonujemy zakupu artykułów spożywczych, nowego samochodu czy idziemy do SPA. Świadomie lub nie, stale dokonujemy wyborów opartych o nasze możliwości ekonomiczne i użyteczność związaną z nabyciem danego produktu lub usługi. Chociaż powiało mikroekonomią, to tak wygląda nasza rzeczywistość. Jak to się ma dżinsów? A no, zasadniczo!

Otóż zanim nadarzy się okazja, aby wydać trochę gotówki, musi pojawić się potrzeba. Tą potrzebą niezwykle intensywną zwłaszcza przy wejściu nowej kolekcji, jest możliwość zaprezentowania się w świetnym nowym ciuchu (tak na marginesie znowu jest dostępna Wasza ulubiona bluza damska Levi’s  :)). Nie każdy nowy ciuch daje efekt WOW! Zatem jak to jest, że jedna nowa para dżinsów nie równa drugiej nowej parze? Tu pojawia się nasza znacząca rola. Nie tylko jako pośrednika sprzedaży/dystrybutora/specjalisty odzieży denimowej, ale uwaga… jako edukatora!

TAK! Chcąc zasłużyć sobie na miano renomowanego salonu odzieży dżinsowej należy dzielić się wiedzą o produkcie, jakim jest jeans. Dotarliśmy do miejsca, w którym każdy z nas zadał sobie kiedyś to pytanie – dlaczego ceny dżinsów tak bardzo się od siebie różnią? Nikt nie będzie zaskoczony, kiedy po rzuceniu tego magicznego pytania w eter, błyskawicznie na myśl przychodzi nam porównanie spodni z „sieciówek” do prawdziwych spodni jeansowych marek takich jak Pepe Jeans, Levi’s, Wrangler, Lee (jest ich jeszcze kilka, a o każdej z nich dowiecie się więcej FB). No i rozkręcamy się dalej: Za co ja tyle płacę? Przecież to dżinsy i to dżinsy, a z daleka różnicy tak nie widać! Bardzo obrazowym jest porównywać malucha do limuzyny, ale nawet tu z daleka widać różnice…

Kilka ważnych spostrzeżeń, które pozwolą nam zrozumieć tę różnicę.

Taniej czyli częściej. Bez znaczenia damskie czy męskie spodnie dżinsowe za 99 zł to będzie hit do pierwszego prania (wprost przeciwnie do spodni z denimu, które dopiero po kilku miesiącach „oddają” swoje cenne właściwości i to bez prania). Za pół roku trzeba będzie zmierzyć się ponownie z zakupem spodni, a przecież to klasyczne spodnie Levi’s  będziesz nosić przez długie lata. Amerykańskie marki nie bez kozery podbiły rynek dżinsowej mody!

Dżins do tanich nie należy. Nie można próbować przyoszczędzić na czymś, co ma nam służyć przez wiele lat. Dobry, mocny materiał ma swoją jakość i cenę. Wyjątkowo cenne modele dżinsów to tzw. selvedge denim, czyli np.: Lee Scarlett Selvage East Side Repair, które charakteryzuje sposób, w jaki wykończona jest krawędź materiału. Każda renomowana marka denimowa może poszczycić się w swojej kolekcji posiadaniem takiego modelu. Biało-czerwone (Levi’s) lub biało-granatowe (np. Lee) – w zależności od producenta – wykończenie krawędzi nogawki jest gwarancją, że spodnie zostały uszyte z materiałów najwyższej jakości.

Jeansy z krajką - selvage denim

Made in Poland. Niektórzy potentaci branży denimowej zdecydowali się szyć spodnie w krajach, w których prowadzona jest sprzedaż. Dlatego też wiele modeli Levi’s, w tym niektóre partie modelu: 721 High Rise Skinny, zostały wyprodukowane w Polsce. Nie ma to wpływu na obniżenie jakości spodni, a może wprost przeciwnie, pozwoli to nadać nieco inne spojrzenie na spodnie, które z amerykańskim logiem wyszło z rąk naszych rodaków.Spodnie jeansowe damskie 721 Levis High Rise

Jeżeli naprawdę zależy Ci na oszczędnościach, to zastosuj się koniecznie do zaleceń względem pielęgnacji spodni jeansowych. Zaoszczędzisz wodę, prąd i detergent, a dżinsy zyskają dłuższe życie :). W ostateczności, zawsze możesz udać się do naszego sklepu on-line, gdzie na bieżąco informujemy o „black prices”. W drugiej części tego artykułu dokładnie wskażemy, co składa się na cenę, którą widać na metce. Dowiesz się również, jaką drogę muszą przebyć dżinsy, aby trafić do Twojej szafy.

©2020 Silesia Jeans - All Rights Reserved.