23 sty 2021

Zrównoważony rozwój – kolekcja specjalna Lee x H&M

Nasze ulubione denimowe marki dbają o to, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Chodzi zarówno o dostępność produktów, szeroki wybór rozmiarów odpowiednich dla różnych sylwetek, jak również produkcję odzieży z uwzględnieniem ochrony środowiska. Zrównoważony rozwój i transparentność to hasła-klucze na 2021.

Lee x H&M czyli recykling i zrównoważony rozwój

W najnowszej limitowanej kolekcji marki Lee x H&M pojawią się m.in. pierwsze spodnie jeansowe wykonane w 100% z bawełny z recyklingu (w tym 80% z odpadów poprzemysłowych i 20% – pokonsumenckich) czy produkty denimowe niezawierające bawełny, stworzone w całości z odnawialnych sztucznych włókien. Do produkcji kolekcji użyto także technologii pozwalających na oszczędzanie wody i energii, a także minimalizujących zużycie środków chemicznych.

Marka Lee włożyła we współpracę swoje innowacyjne rozwiązania, z których korzysta także podczas tworzenia regularnych kolekcji. Cegiełką dołożoną przez H&M jest nowoczesne podejście do mody i tradycyjnych fasonów Lee, które zostały w tym sezonie odświeżone. Lee x H&M to ambitna współpraca, promująca zrównoważony rozwój.

W kolekcji Lee x H&M królują kroje nawiązujące do odzieży roboczej, odnoszące się do tradycji jednej z najstarszych jeansowych marek. Nie brakuje także wygodnych dresów, które od kilku miesięcy są obowiązkowym elementem w szafie każdej osoby wykonującej home office lub spędzającej czas na domowej kwarantannie.

Cieszymy się, że jedna z naszych ulubionych marek nie tylko staje się coraz bardziej dostępna i stara się docierać do użytkowników w różnym wieku, ale przede wszystkim swoimi działaniami dba o środowisko. Musimy jednocześnie przypomnieć, że ograniczenie zużycia wody, energii i środków chemicznych oraz korzystanie z materiałów pochodzących z recyklignu to coś, co Lee praktykuje od dawna, zarówno w bazowych, jak i sezonowych kolekcjach dostępnych na Bluestilo.com.

©2024 Silesia Jeans - All Rights Reserved.