30 sty 2020

„Doskonałości mody 2019” — Wrangler nagrodzony!

24 stycznia 2020 roku magazyn „Twój Styl”, już po raz 21., wręczył nagrody w konkursie „Doskonałości mody„. Jednym z laureatów została marka Wrangler, doceniona za koncept Indigood.

Zaledwie kilka dni temu, w tekście Lee i Wrangler — ekologiczne metody produkcji denimu wymienialiśmy, w jaki sposób te kultowe denimowe marki łączą produkcję odzieży z dbaniem o środowisko. Dzisiaj chcielibyśmy opowiedzieć Wam w szczegółach o koncepcji Indigood Wranglera, na którą w ubiegły piątek zwróciły się oczy całej Polski, a już na pewno fanów najnowszych trendów.

Najpopularniejsze nazwiska związane z modą, od dziennikarzy, przez fotografów, aż po reżyserów pokazów mody, wyłoniły zwycięzców konkursu „Doskonałości mody” w ponad dwudziestu kategoriach. Marka Wrangler zdobyła nagrodę w kategorii „Zagraniczna firma popularna” za używaną od lata 2019 roku technologię Indigood, która została wykorzystana między innymi podczas produkcji kolekcji Wrangler ICONS.

Wrangler ICONS

Wrangler to świadoma i zaangażowana społecznie marka, która przykłada dużą wagę do ochrony środowiska. Robi to, między innymi, używając do produkcji swoich produktów bawełny pochodzącej z recyklingu z odzieży używanej, jednak prawdziwym hitem ostatniego sezonu okazała się metoda barwienia denimu pianą, nazwana Indigood.

Tradycyjne, używane przez bardzo długi czas metody barwienia denimu zużywają bardzo dużą ilość wody i energii, wytwarzając przy tym niebieskie ścieki poprodukcyjne. Marka Wrangler postanowiła wyjść naprzeciw wymaganiom klientów oraz potrzebom branży modowej, opracowując ekologiczną technologię barwienia denimu pianą. Metoda ta pozwala zmniejszyć zużycie wody i wytwarzanie ścieków o 100%. Niewielkie ilości wody są wykorzystywane wyłącznie do mycia maszyn produkcyjnych. Indigood zapewnia także zmniejszenie zużycia energii oraz wytwarzanie odpadów aż o 60%.

Marka Wrangler zapewniła dofinansowanie oraz wsparcie techniczne dla Tech University w Texasie na rozwój innowacyjnej, ekologicznej technologii barwienia denimu pianą i jako pierwsza, już zeszłego lata, wprowadziła na rynek kolekcję odzieży wyprodukowaną z jej użyciem. Mowa, oczywiście, o kolekcji Wrangler ICONS, w ramach której marka odświeżyła kultowe modele swoich spodni jeansowych, koszul i kurtek, nadając im nowe życie. Warto dodać, że w salonach stacjonarnych Silesia Jeans i w naszym sklepie internetowym Bluestilo.com przez cały czas można kupić zarówno zeszłoroczną kolekcję, jak i zupełnie nowe odsłony ICONS, prezentowane w ramach kolekcji wiosna/lato 2020.

Przedstawiciele marki oświadczyli, że nawiązali współpracę z tkalniami z Azji i Ameryki Północnej, w ramach której ekologiczna metoda barwienia denimu Indigood zostanie wprowadzona na szerszą skalę. Dzięki temu nie tylko popularyzator tej metody, Wrangler, będzie mógł korzystać z niej w tworzeniu kolejnych kolekcji odzieży. To prawdziwa rewolucja w branży denimowej, za zapoczątkowanie której marka została słusznie doceniona w Polsce.

©2024 Silesia Jeans - All Rights Reserved.