10 Wrz 2018

Jak dbać o spodnie jeansowe?

Spodnie jeansowe, aby zachowały kolor i fason, muszą być odpowiednio pielęgnowane. Jak więc dbać o swoje jeansy, aby służyły nam jak najdłużej?

Mówi się, że jeans nie lubi prania, a już szczególnie w gorącej wodzie. Dobrym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z prania i przejście wyłącznie na czyszczenie chemiczne, jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, jak dbać o swoje jeansowe ubrania w warunkach domowych.

jak dbać o jeans

Przede wszystkim należy pamiętać, że każde pranie spodni jeansowych powoduje płowienie koloru, gubienie fasonu i osłabienie splotu tkaniny, przez co staje się coraz bardziej podatna na uszkodzenia. Żeby uniknąć, albo przynajmniej oddalić od siebie perspektywę wypłowiałych, przecierających się jeansów, należy zrezygnować z prania spodni w pralce, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Nie znaczy to oczywiście, że powinniśmy chodzić w brudnych spodniach 😉

Jeśli już zdecydujemy się wrzucić nasze spodnie jeansowe do pralki, najlepiej prać je w niewysokiej temperaturze, ponieważ gorąca woda źle wpływa na bawełniane włókna jeansu. Dodatkowo czym cieplejsza woda, tym mocniej skurczy się materiał. Optymalna temperatura podczas prania ubrań jeansowych do maksymalnie 30 stopni Celsjusza. Dodatkowo polecane jest pranie jeansu na lewej stronie.

jak dbać o jeans

Należy pamiętać także, że jeans podczas prania (szczególnie w wysokiej temperaturze) może puszczać kolor, dlatego najlepiej prać go oddzielnie, albo z ciemnymi ubraniami.

A jak traktować ubrania jeansowe po praniu? Najlepiej suszyć je w pozycji wiszącej — nie wykręcać, nie kłaść na grzejniku, ani nie suszyć w suszarkach mechanicznych.

Ważne jest również to, że jeansu nie powinno się prasować! Wysoka temperatura podczas prasowania działa na materiał tak samo niekorzystnie, jak pranie w gorącej wodzie.

Spodnie Jeansowe Bluestilo

©2020 Silesia Jeans - All Rights Reserved.