17 Wrz 2018

Jak powstają spodnie jeansowe Levi’s?

Wiecie już, jakie sławne osoby chodzą w jeansach Levi’s oraz jak dbać o swoje spodnie jeansowe, żeby służyły nam jak najdłużej, ale zagadką pozostaje, jak one właściwie powstają. Ekipa sklepu Bluestilo wybrała się do fabryki Levi’s w Płocku, aby sprawdzić to dla Was. Jesteście ciekawi?

Spodnie jeansowe Levi’s są szyte ręcznie. W fabryce w Płocku (która jest jedną z dwóch fabryk własnych marki Levi’s na całym świecie) pracuje ponad 800 osób dbających o każdy detal spodni wychodzących spod ich rąk. Samo uszycie pary jeansów trwa około 15 minut, jednak kiedy doliczymy czas potrzebny na przetransportowanie spodni do kolejnych osób zajmujących się ich wykończeniem, oraz pranie, suszenie i prasowanie, okazuje się, że jedna partia spędza w fabryce nawet 7 tygodni, zanim zostanie odesłana do sklepu.

Jak Powstają Jeansy Levi's

Jeansy Levi’s są tworzone z 15 fragmentów materiału. Najpierw maszyny wycinają poszczególne elementy  — m.in. nogawki i kieszenie. Później pocięty materiał trafia na halę, gdzie krawcowe obszywają go, a następnie zszywają w jedną całość. Przyszywają tylne kieszenie do nogawek, zszywają nogawki ze sobą, doszywają zamki błyskawiczne… To naprawdę trudna praca, ale doświadczone panie robią to w niesamowitym tempie.

Kiedy spodnie są już złożone w całość, kolejni pracownicy fabryki zajmują się wykończeniami oraz tworzeniem cieniowania i przetarć. Cieniowanie częściowo robione jest laserowo — na każdej parze po kolei „wypalany” jest zaprogramowany wcześniej wzór. Później spodnie trafiają w ręce specjalistów, którzy poprawiają przetarcia ręcznie — dzięki temu każda para spodni jest unikalna i niepowtarzalna.

Jak Powstają Jeansy Levi's

Spodnie przed trafieniem do sklepów muszą przejść jeszcze długą drogę. Najpierw wkłada się je do ogromnych pralek, gdzie są prane z pumeksami — dzięki temu zyskują kolejne cieniowania, a końcowy wygląd jeansów zależy od ilości pumeksu oraz długości prania. Następnie spodnie są suszone, prasowane, sortowane i pakowane do wysyłki.

W ciągu tygodnia w Płocku produkowanych jest ok. 50-100 tys. par spodni jeansowych. Stąd trafiają do centrum dystrybucji, a następnie wysyłane są do sklepów na całym świecie — zarówno do krajów Europejskich, jak i tych bardziej egzotycznych, na przykład do Chin i Japonii. Klienci z najdalszych zakątków świata cenią najlepszy gatunkowo materiał, ogromną dbałość o szczegóły i wysoką jakość jeansów stworzonych w płockiej fabryce.

Spodnie Jeansowe Levi's Bluestilo

  • Dzie dobrych wieci! Wszystkie buty marek Tommy Jeans Tommy Hilfiger
  • Nowa kolekcja marki levis ju w naszym sklepie online i
  • Sunday mood heymissangel jak zwykle pieknie i w idealnie dobranych
  • heymissangel do swojej stylizacji wybraa odwane czerwone trampki wietnie komponuj
  • Dzie dobry Wiecie e wpisujc kod EXTRA w koszyku zamwienia
  • Dzie dobry w poniedziaek Dzisiaj rozpoczynamy ostatni tydzie wyprzeday
 • ©2019 Silesia Jeans - All Rights Reserved.