10 gru 2021

Kurtki, w których zima nie jest taka straszna, jak ją malują.

Czy da się polubić zimę? Tak! Wystarczy ubrać ciepłą, porządną kurtkę.

W tym wpisie przejrzymy ofertę płaszczy i kurtek zimowych marek denimowych premium dostępnych w sklepach stacjonarnych Silesia Jeans – Wrangler, Lee, Levi’s, Mustang, Pepe Jeans, Jack&Jones, Tommy Hilfiger czy też Calvin Klein Jeans.

Odpowiemy na pytania m.in. jakie ocieplenie wybrać, by nie marznąć – puchowe czy syntetyczne, co oznacza certyfikat RDS oraz na co zwracać uwagę przy wyborze kurtki?

Temperatura na zewnątrz coraz bardziej zbliża się ku zeru i wartościom minusowym. Nie ma więc na co czekać, tylko ubrać się w kurtkę, która odizoluje na od zimowej aury.

Ocieplenie ma znacznie

Wybierają kurtkę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj materiału izolacyjnego oraz dopasować go do swojej aktywności. Puch sprawdzi się świetnie u osób o umiarkowanej aktywności, do noszenia na co dzień; w drodze do pracy czy na spacerze. Nie sprawdzi się jednak u osób bardzo aktywnych fizycznie, w puchu będzie im po prostu za gorąco. Dla tych osób lepszą propozycją będą kurtki z wypełnieniem syntetycznym. W ofercie naszych sklepów znajdziecie kurtki, które sprostają wymaganiom każdego klienta – różne fasony, kroje i kolory.

CertyfikatRDS

Noszenie kurtek puchowych nie powinno być źródłem dylematów moralnych. Dlatego m.in. marka Levi’s dla swoich produktów uzyskała Certyfikat RDS- Responsible Down Standard. Oznacza to, że puch i pierze są pozyskiwane w sposób humanitarny z poszanowaniem zwierząt. Przyznanie tego certyfikatu świadczy o wysokich standardach już samego procesu hodowli kaczek, jak i obróbce pozyskanego puchu w fabrykach odzieżowych.

U nas znajdziecie kurtkę Levi’s, która wypełniona jest w 75% puchem i w 25% kaczym pierzem. Jest lekka, doskonale izoluje i sprawdzi się w każdych warunkach – deszcz, mróz, śnieg. Dodatkowo można ją w łatwy sposób przechowywać.

Ekologicznamoda

Co wspólnego mają ze sobą plastikowe butelki i zimowe kurtki? Marki coraz częściej decydują się ekologiczne rozwiązania m.in. eliminację szkodliwych substancji chemicznych czy redukcję odpadów. Z myślą o środowisku naturalnym coraz powszechniejsze staje się też powtórne wykorzystanie materiałów. Marki tj. Lee, Wrangler czy Levi’s decydują się na wytworzenie warstwy wierzchniej kurtek z recyklingowanego poliestru, który pozyskany jest z butelek PET. W Silesia Jeans też takie znajdziecie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybór kurtki nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. W końcu w naszym klimacie nosimy je niemal pół roku. Dodatkowe aspekty przy wyborze kurtki to np. kolor. Statystyczny Polak wybiera czarną kurtkę. Może warto przełamać ten schemat i postawić na kolory? Ponadto warto zwrócić uwagę na kaptur – czy jest możliwość odpięcia go. Istotne są także ściągacze przy rękawach – to one przy wietrznej pogodzie gwarantują ciepło. Niektóre kurtki mają genialne rozwiązanie dla tych, którzy gubią rękawiczki – mają dodatkowo ocieplone kieszenie. Długość kurtki – tutaj dużo zależy od preferencji, ale najlepsza na mrozy jest nieco dłuższa kurtka, płaszcz lub parka, która ochroni nerki. Fason i kształt odzieży wierzchniej może zdziałać też cuda jeśli chodzi o proporcje sylwetki. Za pomocą płaszcza u kobiet można zakamuflować biodra, zaś obszerna kurtka u mężczyzn może dodać parę centymetrów w barkach. Warto także zwrócić uwagę na wodoodporność materiału i wybrać taką kurtkę, która będzie spełniać nasze wymagania.

Różowa damska kurtka – Wrangler

 

Odwiedźcie nasze sklepy stacjonarne Silesia Jeans i przekonacie się, że zimą wcale nie trzeba marznąć! Pomożemy dobrać odpowiednią kurtkę do Waszych potrzeb.

©2024 Silesia Jeans - All Rights Reserved.