31 gru 2019

Pierwsza kolekcja Levi’s w nowej dekadzie — wiosna 2020

Koniec dekady to dobra okazja do podsumowań, jednak tym razem chcielibyśmy skupić się na nowych początkach. Konkretnie na pierwszej kolekcji marki Levi’s, która ujrzy światło dzienne w 2020 roku, czyli kolekcji wiosennej. Czy marka Levi’s zacznie kolejną dekadę swojej obecności na światowym rynku z przytupem?

Przez ostatnie dziesięć lat wiele się zmieniło. W tym czasie powstały marki, bez których dziś wiele osób nie wyobraża sobie życia: Instagram, Netflix czy Uber. Duże zmiany zaszły także w świecie mody, jednak czy wiążą się one z rozwojem i powstawaniem nowych rzeczy?

I tak, i nie. W ostatnich sezonach niczym bumerang wracają do nas trendy rodem z lat 80. o 90., jednak nie oznacza to, że wszystkie kroje i modele są kopią 1:1 ubrań, które nosiliśmy pod koniec XX wieku. Większość z nich to odświeżone, unowocześnione formy dostosowane do naszych czasów, wyprodukowane z poszanowaniem środowiska, dopasowane do naszych potrzeb i wymagań. Nasze życie toczy się dziś o wiele szybciej, niż w latach 90., a nawet szybciej, niż dziesięć lat temu — nowe modele są ponadczasowe i wykonane ze szczególną dbałością o szczegóły i najwyższą jakość.

Moda na styl retro powróciła już kilka sezonów temu, jednak nic nie wskazuje na to, żeby miała w najbliższym czasie odejść i zostać zastąpiona innymi trendami. Kultowe dawniej szerokie nogawki dopiero powoli zaczynają pojawiać się na sklepowych półkach, powoli wraca do łask także uwielbiany w latach 90. sztruks. Wszystko to znajdziemy w najnowszej kolekcji marki Levi’s, jednak mamy dobrą wiadomość także dla fanów mody rodem z XXI wieku: popularne rurki, czyli spodnie o krojach skinny, slim i taper nadal są dostępne w ofercie marki Levi’s i, oczywiście, modne!

Levi's wiosna 2020

Wiosenne modele mają jasne, naturalne, pastelowe kolory, są minimalistyczne i uniwersalne. Zdecydowanie w tym roku to powracające kroje, materiały i faktury będą grały pierwsze skrzypce, nieprzytłoczone odważną kolorystyką czy zbyt dużą ilością akcesoriów.

Jednym z modnych dodatków, które naturalnie występują na odzieży i są jej ozdobą są odświeżone wersje logotypów, na które stawia w tym sezonie większość denimowych marek. Levi’s postanowił przywrócić do życia klasyczne Logo Serif z lat 90. Jest ono przejrzyste i wyraziste, dzięki czemu doskonale podkreśla wygląd najnowszej kolekcji i doskonale prezentuje się na koszulkach i bluzach w pastelowych odcieniach. Mimo swojej popularności w kolorowych latach 90., Logo Serif ma nowoczesny, minimalistyczny wygląd, który docenią zarówno młodsi, jak i nieco starsi klienci.

Levi's wiosna 2020

Z myślą o ciekawskich dodamy, że czcionka szeryfowa, czyli właśnie taka, jak ta wykorzystana w Logo Serif, charakteryzuje się niewielkimi poprzecznymi lub ukośnymi liniami przy „zakończeniach” liter, czyli właśnie szeryfami. Mają one na celu zwiększenie czytelności w publikacjach papierowych, jednak czcionka użyta w publikacjach elektronicznych szybciej męczy wzrok. Najpopularniejszą czcionką szeryfową jest Times New Roman.

©2024 Silesia Jeans - All Rights Reserved.