Silesia Jeans istnieje na rynku już 30 lat i jest małą rodzinną firmą z korzeniami. Na dziś jesteśmy już średnią organizacją i zatrudniamy ponad 80 osób. Nasza historia jednak zaczęła się w Mysłowicach, na Śląsku. Krzysztof, któremu zamiłowanie do mody nie było obce, postanowił rozwinąć skrzydła swoich sklepów pod szyldem Silesia Jeans, łączącym nazwę regionu, w którym się wychował, z anglojęzycznym słowem oznaczającym nie tylko materiał i rodzaj spodni, ale także styl życia.
I tak powstała Silesia Jeans.

Silesia Jeans - sklep z jeansami

Na początku lat 90. XX wieku, kiedy Śląsk, wraz z całą Polską, wybudzał się z politycznego i demokratycznego letargu, rozpoczęcie działalności zajmującej się sprzedażą odzieży jeansowej renomowanych światowych marek było jak obietnica lepszego jutra. Każdy z nas potrzebował wtedy zmian, pewnego przełomu — czegoś, co byłoby dowodem na to, że możemy żyć po swojemu i mieć własny styl. Tym czymś były właśnie jeansy, które dla Polaków stały się synonimem wolności i dostatniego, „zachodniego” życia, a także symbolem buntu i rodzącej się w nas indywidualności.

Początki nie były łatwe, jednak lata 90. sprzyjały rozwojowi rynku detalicznego i rodzącej się rodzinnej firmie, która przyniosła odpowiedź na potrzeby i pragnienia Polaków. W pierwszej połowie lat 90. firma nawiązała współpracę ze światowymi brandami takimi, jak Wrangler czy Levi’s, sprzedając ich odzież w salonach znajdujących się na głównych ulicach handlowych największych miast aglomeracji śląskiej. Później, kiedy w Polsce zaczęto budować pierwsze centra handlowe, Silesia Jeans otworzyła sklepy w C.H. 3 Stawy Katowice, M1 Zabrze oraz M1 Bytom, jednocześnie rozszerzając swoją ofertę o kolejne marki.

W kolejnych latach do szeregów zespołu Silesia Jeans dołączyło młode pokolenie – córka Marta i syn Marek, co spowodowało młodsze podejście do zarządzania w firmie i stałe podążanie za trendami zmieniającej się gospodarki. Szybko rozwijająca się rodzinna firma zarządzała już 16 salonami stacjonarnymi, w tym trzema poza granicami Śląska, sprzedając asortyment marek takich, jak Levi’s, Lee, Wrangler, Big Star, LTB czy Funk&Soul. Kolejnym krokiem w rozwoju Silesia Jeans było pozyskanie nowych dostawców towarów luksusowych — marki Tommy Jeans, Calvin Klein Jeans, Pepe Jeans, a także Jack&Jones.

Wysoka jakość produktu i obsługi klienta to fundament działań firmy Silesia Jeans. Niekorporacyjne podejście do naszego zespołu oraz rodzinna atmosfera w firmie, to to co nas wyróżnia na rynku.

„…Dlatego wybór do współpracy kultowych, ekskluzywnych marek nie był przypadkowy. Od lat analizujemy wkraczające na rynek nowości, słuchamy opinii naszych klientów i zatrudniamy profesjonalistów, którzy doskonale znają asortyment i widzą, że dobranie odpowiedniego modelu spodni jeansowych to sztuka wymagająca wiedzy i czasu. Siłą naszej firmy są ludzie — pracownicy i klienci, którzy nieprzerwanie od ponad ćwierć wieku ufają nam w kwestiach mody i denimu.”- mówi Prezes spółki Marta Słowikowska.

Pochodzimy ze Śląska, tutaj mieszkamy i pracujemy, nieustannie rozwijając się i wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych klientów. – dodaje.

Dziś Silesia Jeans sp. z o.o. prowadzi 9 sklepów stacjonarnych na Śląskim rynku. Znajdują się one w galeriach handlowych tj. C.H. Sfera w Bielsku-Białej, C.H. M1 w Czeladzi, C.H. M1 w Zabrzu, C.H. Gemini Park w Tychach, a także w Katowicach w C.H. 3 Stawy, C.H. Silesia City Center. Ponadto Silesia Jeans ma jeden sklep outletowy w C.H. Designer Outlet w Sosnowcu.

Prowadzi jedyny w Polsce sklep kultowej denimowej marki G-Star Raw w Silesia City Center.

Silesia Jeans - jeansy damskie i męskie

Jesteśmy obecni także w social mediach, gdzie możecie zaobserwować nasze profile na Facebooku i Instagramie.
Chcesz stać się jednym z nas – dołącz do Naszego zespołu lub odwiedź nasze sklepy w celu dobrania Ci idealnie pasujących jeansów!

Salony Silesia Jeans

 

©2024 Silesia Jeans - All Rights Reserved.