Nasza firma istnieje już prawie 30 lat, a jej historia zaczęła się w Mysłowicach, na Śląsku. Właściciel, któremu zamiłowanie do mody nie było obce, postanowił rozwinąć skrzydła pod szyldem Silesia Jeans, łączącym nazwę regionu, w którym się wychował, z anglojęzycznym słowem oznaczającym nie tylko materiał i rodzaj spodni, ale także styl życia.

Silesia Jeans - sklep z jeansami

Na początku lat 90. XX wieku, kiedy Śląsk, wraz z całą Polską, wybudzał się z politycznego i demokratycznego letargu, rozpoczęcie działalności zajmującej się sprzedażą odzieży jeansowej renomowanych światowych marek było jak obietnica lepszego jutra. Każdy z nas potrzebował wtedy zmian, pewnego przełomu — czegoś, co byłoby dowodem na to, że możemy żyć po swojemu i mieć własny styl. Tym czymś były właśnie jeansy, które dla Polaków stały się synonimem wolności i dostatniego, „zachodniego” życia, a także symbolem buntu i rodzącej się w nas indywidualności.

Początki nie były łatwe, jednak lata 90. sprzyjały rozwojowi rynku detalicznego i rodzącej się rodzinnej firmie, która przyniosła odpowiedź na potrzeby i pragnienia Polaków. W pierwszej połowie lat 90. firma nawiązała współpracę ze światowymi brandami takimi, jak Wrangler czy Levi’s, sprzedając ich odzież w salonach znajdujących się na głównych ulicach handlowych największych miast aglomeracji śląskiej. Później, kiedy w Polsce zaczęto budować pierwsze centra handlowe, Silesia Jeans otworzyła sklepy w C.H. 3 Stawy Katowice, M1 Zabrze oraz M1 Bytom, jednocześnie rozszerzając swoją ofertę o kolejne marki.

W kolejnych latach do szeregów zespołu Silesia Jeans dołączyło młode pokolenie

— córka i syn właściciela, a szybko rozwijająca się rodzinna firma zarządzała 16 salonami stacjonarnymi, w tym trzema poza granicami Śląska, sprzedając asortyment marek takich, jak Levi’s, Lee, Wrangler, Big Star, LTB czy Funk&Soul. Kolejnym krokiem w rozwoju Silesia Jeans było pozyskanie nowych dostawców towarów luksusowych — marki Tommy Jeans, Calvin Klein Jeans, Pepe Jeans, a także Jack&Jones.

Wysoka jakość to fundament działań firmy Silesia Jeans

Dlatego wybór do współpracy kultowych, ekskluzywnych marek nie był przypadkowy. Od lat analizujemy wkraczające na rynek nowości, słuchamy opinii naszych klientów i zatrudniamy profesjonalistów, którzy doskonale znają asortyment i widzą, że dobranie odpowiedniego modelu spodni jeansowych to sztuka wymagająca wiedzy i czasu. Siłą naszej firmy są ludzie — pracownicy i klienci, którzy nieprzerwanie od ponad ćwierć wieku ufają nam w kwestiach mody i denimu.

Pochodzimy ze Śląska, tutaj mieszkamy i pracujemy, nieustannie rozwijając się i wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych klientów.

Dzisiaj firma Silesia Jeans prowadzi 12 sklepów stacjonarnych na Śląsku. Znajdują się one w galeriach tj. C.H. Sfera w Bielsku-Białej, C.H. M1 w Czeladzi, C.H. M1 w Zabrzu, C.H. Europa Centralna w Gliwicach, C.H. Gemini Park w Tychach, a także w Katowicach w C.H. 3 Stawy, C.H. Silesia City Center oraz w C.H. Libero. Ponadto Silesia Jeans ma swoje dwa sklepy outletowe w C.H. Designer Outlet w Sosnowcu oraz otwarty w 2020 roku Pop-up Store w Mysłowicach przy ul. Grunwaldzkiej 8.

Jesteśmy obecni także w social mediach, gdzie możecie zaobserwować nasze profile na Facebooku i Instagramie.

Silesia Jeans - jeansy damskie i męskie

Salony Silesia Jeans

 

©2023 Silesia Jeans - All Rights Reserved.