26 lut 2020

Podróż po Zachodnim Wybrzeżu z marką Lee

Zimowe i letnie kolekcje denimowych marek często stanowią jedność, inspirowaną tymi samymi trendami, dostosowaną produktami, kolorami i fasonami do pory roku, w której będzie sprzedawana. Podobnie jest z najnowszą kolekcją marki Lee.

Letnia kolekcja Lee West Coast Adventures jest bezpośrednią kontynuacją jesiennej kampanii Created in Kansas, która zabrała nas w wyjątkową podróż po Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Wiosenna odsłona kolekcji, podobnie jak jej poprzedniczka, jest inspirowana historią i tradycją jednej z najstarszych i najpopularniejszych denimowych marek świata.

Tytułowe Zachodnie Wybrzeże jest symbolem swobody i luzu, dlatego zostało głównym tematem kolekcji Lee wiosna/lato 2020, która skierowana jest przede wszystkim do młodych, energicznych, kreatywnych osób, które chcą wyrażać siebie ubiorem i doceniają najwyższą jakość wykonania. Przeniesienie uwagi z Kansas na słoneczną Kalifornię ma także pokazać drogę, jaką przeszła marka Leeod producenta odzieży roboczej, do modnej, popularnej marki lifestyle’owej.

Kolekcja Lee wiosna/lato 2020 nadal skupia się na popularnym od kilku sezonów trendzie retro, czyli powrocie do mody z lat 80. i 90. XX wieku, którą większość z nas pamięta z czasów dzieciństwa i młodości. Oversize’owe kroje, kolorowe printy z roślinnymi motywami, nadruki inspirowane podróżami po świecie, elementy stylistyki militarnej oraz wielki powrót szerokich nogawek to tylko część z elementów najnowszej kolekcji. W tym sezonie marka Lee stawia również na połączenie uniwersalnych pasteli z modnymi, zdecydowanymi kolorami, często zestawionymi ze sobą w geometrycznych aplikacjach.

Koszulka Męska Lee Moro
Koszulka Męska Lee Moro
Bluza Męska LeeBluza Męska Lee

Poza powrotem do lat 80. i 90., marka Lee postanowiła cofnąć się w czasie także do odległych czasów, w których zajmowała się produkcją odzieży roboczej. Pojawienie się w kolekcji stylu workwear, nawiązań do kombinezonów roboczych oraz zastosowanie kojarzącej się z nimi kolorystyki to ukłon w stronę historii marki oraz propozycja dla fanów swobodnego stylu i praktyczności.

Kurtka Męska LeeKurtka Męska Lee

Tego lata będziemy także mieli okazję poznać nowe, sezonowe odsłony klasycznych modeli marki Lee, między innymi męskie spodnie jeansowe Austin oraz damskie spodnie jeansowe Scarlett z militarnymi detalami.

Marka Lee przykłada dużą wagę do tego, aby jej produkty były tworzone z poszanowaniem środowiska. Robi to między innymi poprzez wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu oraz bardziej ekologicznych zamienników bawełny, stosowanie ekologicznych metod barwienia i ograniczenie zużycia środków chemicznych na rzecz ich naturalnych zamienników, a także wykańczanie denimu za pomocą laseru i innych ekotrechnologii, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Więcej na ten temat przeczytacie w tekścieLee i Wrangler — ekologiczne metody produkcji denimu.

©2024 Silesia Jeans - All Rights Reserved.