28 maj 2020

Wielki Denimowy Słownik cz. 7

Po dłuższej przerwie wracamy z Waszym ulubionym cyklem – oto kolejna, ostatnia już odsłona Wielkiego Denimowego Słownika. Część z Was nadal spędza sporo czasu w domu, a więc to idealny moment na naukę!

W dzisiejszej, ostatniej części Denimowego Słownika będziemy kontynuować temat fasonów odzieży denimowej, powtórzymy także, skąd się biorą trendy.

Tapered / Slim Tapered

Typ nogawki prostej w udzie, zwężanej poniżej kolana, występujący zwykle w męskich spodniach jeansowych lub materiałowych. Wyjątkowo wygodny i komfortowy fason, odpowiedni dla większości męskich sylwetek. Dobra alternatywa dla klasycznych spodni z prostą nogawką straight – jej odświeżona, nowoczesna wersja, idealna dla panów w każdym wieku. Spodnie o tym fasonie bardzo dobrze wyglądają zarówno na co dzień, jak i w zestawach w stylu smart casual oraz oficjalnych.

Męskie Spodnie Jeansowe Wrangler

Nogawka tapered bywa mylona z nogawką slim. Różnica między nimi jest subtelna i niełatwa do zauważenia na pierwszy rzut oka, jednak wyczuwalna podczas noszenia spodni. Nogawka slim jest zwężana na całej długości, natomiast spodnie z nogawką tapered są proste w udzie, a zwężane dopiero poniżej kolana.

Total look

Kiedy mówimy o total looku, mamy na myśli całą stylizację w jednym stylu lub kolorze. Może to być na przykład pink total look (czyli cały zestaw w kolorze różowym), albo nasz ulubiony denim total look, złożony w całości z odzieży jeansowej. Denim total look można nosić w różnych wersjach: wszystkie elementy w jednym odcieniu jeansu, lub przeciwnie, jasna góra zestawiona z ciemnym dołem, albo jasny dół z ciemną góra. Więcej o tym, jak nosić denim total look pisaliśmy jakiś czas temu na naszym blogu.

Denim Total Look Spodnie Jeansowe Koszula Jeansowa Wrangler

Trendsetter

To określenie możecie kojarzyć z naszego tekstu „Skąd się biorą trendy?„, a także z opisów produktów w naszym sklepie internetowym Bluestilo.com. Trendsetter to nikt inny, jak osoba wyznaczająca trendy. I nie musi to być wcale ktoś znany — trendsetterem jest po prostu osoba dobrze ubrana, stylowa, w której inni chętnie podpatrują najnowsze trendy, aby również wykorzystać je we własnych outfitach. Często osoby określane mianem trendsetterów noszą i popularyzują nietypowe, rzadko spotykane modele odzieży — o niestandardowych fasonach lub odważnej kolorystyce. To właśnie trendsetterom zawdzięczamy rozkwit nowych trendów oraz powrót do modowych korzeni.

Trucker

Truckerka to nic innego, jak denimowa kurtka, która swoją nazwę zawdzięcza kierowcom ciężarówki, którzy już kilkadziesiąt lat temu nosili ją z zamiłowaniem. Ten model denimowej katany wypromowała marka Levi’s, która do dziś jest liderem, jeśli chodzi o jeansowe truckerki. Chociaż początkowo nosili ją ranczerzy i zawodowi kierowcy, bardzo szybko weszła do mainstreamu, a najpopularniejsze marki zaczęły tworzyć także damskie modele.

Męska Kurtka Jeansowa Jack & Jones

Z czasem kurtka trucker przeszła metamorfozę — zyskała ocieplenie oraz wełniany kołnierz — i tak właśnie powstała sherpa trucker, czyli najcieplejsza na świecie denimowa kurtka zimowa. Więcej o tym rodzaju kurtki dowiecie się z naszego tekstu „Kurtka jeansowa na zimę — sherpa„.

Kurtka Jeansowa Zimowa Sherpa Levi's

©2024 Silesia Jeans - All Rights Reserved.